Latvijas izlases basketbolistes pārbaudes turnīra spēlē uzvar Slovākiju

Latvijas sieviešu izlases basketbolistes svētdien Karlovivaros (Čehijā) pārbaudes turnīra spēlē ar 79:62 uzvarēja Slovākijas izlasi, tiekot pie otrā panākuma trīs mačos, informē Latvijas Basketbola savienība.

Ainara Zvirgzdiņa trenētās komandas labā Anete Jēkabsone-Žogota guva 25 punktus, Aija Putniņa 22 punktus, bet Anete Šteinberga 18 punktus.

Latvijas basketbolistes jau pirmajā ceturtdaļā ieguva deviņu punktu pārsvaru - 23:14, bet pēc puslaika bija vadībā ar 37:27. Arī pēc pārtraukuma Latvijai piederēja pārsvars un tika gūta droša uzvara.

Jau ziņots, ka piektdien Latvijas izlase ar 64:61 pārspēja Čehiju, bet sestdien ar 54:57 zaudēja Turcijai.

Visas četras komandas, kas piedalās turnīrā, gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram, kas 11.jūnijā sāksies Ungārijā un Rumānijā.

Latvijas izlase, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, ir aizvadījusi deviņas no 12 pārbaudes spēlēm. Vispirms izlase viesos trīs spēlēs tikās ar Grieķiju, kad uzvarēja ar 56:52, zaudēja ar 65:66 pagarinājumā un ar 65:78. Savās mājās Latvija ar 76:61 uzvarēja Baltkrieviju, pēc tam ar 94:67 uzvarēja un ar 63:67 zaudēja Ķīnai. Nakamā pārbaudes spēle trešdien mājās būs pret Lietuvu, bet pēdējās divas viesos pret Zviedriju.

Eiropas čempionāta finālturnīra pirmajā posmā Latvijas komanda grupas turnīrā Ungārijas pilsētā Šombateli no 11. līdz 14.jūnijam spēļu secībā tiksies ar Serbijas, Horvātijas, Lielbritānijas un Krievijas izlasēm. Cīņu par medaļām turpinās trīs labākās komandas.