Latvijas izlase pret Lietuvu cieš pirmo zaudējumu Eiropas čempionātā

Latvijas basketbola valstsvienībai piektdien Slovēnijā pārtrūka divu uzvaru virkne Eiropas čempionāta finālturnīrā, kur divu Baltijas valstu duelī ar 67:59 pārāki bija lietuvieši, liecina rīkotāju informācija. Pirmā neveiksme neliedz Latvijas izlasei izredzes pacīnīties par iekļūšanu otrajā grupu kārtā.

Rihards Kuksiks guva 13 punktus, savukārt Kristaps Janičenoks un Jānis Blūms iekrāja pa 11 punktiem. Lietuvas valstsvienībā ar 11 punktiem un 10 izcīnītajām atlēkušajām bumbām rezultatīvākais bija Jons Valančūns.

Vadībā lietuvieši ar 13 punktu pārsvaru nostiprinājās otrajā ceturtdaļā, pārspējot konkurentus cīņā pie groziem, turklāt Latvijas izlasei zemā metienu precizitāte neļāva tobrīd turēt līdzi pretiniekiem. Trešās ceturtdaļas sākumā Latvija spēja panākt izlīdzinājumu, taču līdz pēdējam pārtraukumam Lietuvas izlase atguva septiņu punktu pārsvaru un turpinājumā vairs neļāva pretiniekiem ko būtiski mainīt.

Pirmajā ceturtdaļā pārmaiņus vadībā bija abas komandas, un Latvijas izlase pusotru minūti pirms pārtraukuma ieguva četru punktu pārsvaru (16:12). Lietuvas izlase līdz pārtraukumam nodrošināja sev piecu punktu pārsvaru un otrajā ceturtdaļā turpināja saimniekot pie groziem, savukārt Latvijas spēlētājiem nesekmējās uzbrukumu veidošanā, un no tuvas distances viņi nespēja precīzi pabeigt nevienu uzbrukumu. Arī trīspunktu metienos Latvijai bija zems precizitātes procents, bet Lietuvas izlase izmantoja savu pārsvaru un veica atrāvienu 9:0, nostiprinoties vadībā ar 31:21. Otrās ceturtdaļas turpinājumā Lietuva sasniedza jau 13 punktu pārsvaru (38:25).

Latvijas basketbolisti sasparojās un rezultāta starpība trešajā ceturtdaļā pēc nospēlētām trim minūtēm saruka līdz pieciem punktiem (37:42), bet četras minūtes līdz pēdējam pārtraukumam pēc Jāņa Strēlnieka tāla divpunktu metiena rezultāts kļuva neizšķirts 45:45. Taču lietuvieši atguva zaudēto, un pirms pēdējās ceturtdaļas atguva septiņu punktu pārsvaru (52:45). Latvijai vēl vairākkārt izdevās pietuvoties līdz četru punktu deficītam, bet situāciju lielākoties kontrolēja Lietuvas izlase.

Atlikušajās divās spēlēs grupā Latvijas izlasei svētdien jātiekas ar Serbiju, bet pirmdien - ar Maķedoniju. Pirmajās divās cīņās Latvijas valstsvienības rēķinā bija uzvaras pār Bosniju/Hercegovinu un Melnkalni. Grupas trīs labākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, kur turpinās cīņu par vietu ceturtdaļfinālā.