Latvijas basketbolistiem pret Beļģiju pārliecinoša pirmā uzvara Eiropas čempionātā

Latvijas vīriešu basketbola izlase sestdien Stambulā ar 92:64 uzveica Beļģijas izlasi un izcīnīja divās spēlēs pirmo uzvaru Eiropas čempionāta finālturnīra grupā. Pārliecinošo pārsvaru latvieši panāca pēdējā ceturtdaļā, līdz kurai pretinieki brīžiem spēja saasināt cīņas gaitu.

(papildināts ar Turcijas uzvaru pār Lielbritāniju)
Uzvarētājiem izcēlās Kristaps Porziņģis un Jānis Timma, gūstot pa 27 punktiem, bet 10 punktus pievienoja Dairis Bertāns. Beļģijai ar 12 punktiem rezultatīvākais bija Aksels Ervele. Latvijas izlasei bija jāiztiek bez iepriekšējā spēlē pirkstu savainojušā Dāvja Bertāna, kurš laukumā nedevās veselības stāvokļa dēļ un komandai juta līdzi uz rezervistu soliņa, nepārģērbies spēles formā.

Treneris Ziedonis Jansons par Latvijas spēli pret Beļģiju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijas izlases konsekventi realizēto taktiku spēlēt uzbrukumā soda laukumā Latvijas Radio uzteica basketbola treneris Ziedonis Jansons. Ja latvieši paļautos beļģu spēles stilam, būtu piedzīvotas lielas nepatikšanas, viņš uzsvēra.

Pirmajās minūtēs latvieši nonāca iedzinējos ar 2:8, taču ātri panāca izlīdzinājumu. Beļģijas basketbolisti savus uzbrukumus noslēdza ar ātriem metieniem un bija gana precīzi, lai rezultātu turētu līdzsvarā un brīžiem, izmantojot pasīvāku Latvijas aizsardzību, izvirzītos vadībā. Porziņģis Latvijas izlasē bija pirmajā ceturtdaļā rezultatīvākais ar astoņiem punktiem.

Treneris Ziedonis Jansons par spēles pret Beļģiju pirmo ceturtdaļu
Lejuplādēt

Treneris Jansons Latvijas Radio atzina, ka pirmajā ceturtdaļā Latvijas izlases sniegums aizsardzībā bija neatbilstošs, turklāt beļģi trāpīja ar ļoti augstu metienu precizitāti.

Puslaika turpinājumā Beļģijas izlase zaudēja precizitāti, uzbrukumos spēlēja ilgāk un vairākkārt palika bez metiena. Porziņģis un Timma saimniekoja pie pretinieku groza, palīdzot Latvijai droši nostiprināties vadībā. Trīs minūtes pirms garā pārtraukuma Porziņģis ar pustālu metienu Latvijas pārsvaru pieaudzēja līdz 11 punktiem (39:28). Latvieši pēc pretinieku saspēles izjaukšanas pārliecinoši izmantoja savas iespējas un puslaiku pabeidza ar 14 punktu pārsvaru (47:33).

Porziņģa rēķinā pirmajā puslaikā bija 18 punkti.

Treneris Ziedonis Jansons par Latvijas spēles pret Beļģiju pirmo puslaiku
Lejuplādēt

Treneris Jansons puslaika pārtraukumā uzsvēra, ka Latvijas izlases centīgākā spēle aizsardzībā otrajā ceturtdaļā deva rezultātu, un beļģiem vairs nebija cerību pret masīvākajiem pretiniekiem.

Spēlējot mierīgākā ritmā, Latvijas basketbolisti trešajā ceturtdaļā ļāva pretiniekiem pietuvoties tikai līdz četru punktu deficītam (54:58), līdz pēdējās minūtēs spēja sāncenšus piebremzēt. Pēdējā ceturkšņa sākumā ar izcilu bumbas triecienu grozā no augšas pēc Kristapa Janičenoka neprecīza metiena izcēlās Porziņģis, un beļģiem pietrūka enerģijas apdraudēt Latvijas uzvaru. Rezultāta starpība vēl līdz ceturtdaļas vidum atkal sasniedza divciparu skaitli, un pēc 23:0 izrāviena bija skaidrs, ka latviešiem mača galotnē spriedzes nebūs.

Latvijas izlases starta pieciniekā laukumā devās Kristaps Porziņģis, Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Jānis Timma un Andrejs Gražulis.

Vēlāk sestdien Latvijas pārstāvētajā grupā Krievijas basketbolisti ar 75:72 sagādāja pirmo zaudējumu Serbijai. Mājinieki turki vakara spēlē ar 84:70 uzveica Lielbritāniju un tika pie pirmās uzvaras.

Pirmajā spēlē serbiem zaudējusī Latvijas izlase grupas turnīru turpinās pirmdien pret Lielbritāniju. Nākamnedēļ gaidīs spēles arī pret Krieviju un Turciju. Pēc apļa izspēles četras no sešām grupas komandām iekļūs izslēgšanas turnīrā.

Spēles vēl trijās grupās risinās Helsinkos, Telavivā un Rumānijas pilsētā Klužā-Napokā. Eiropas čempionāts ilgs līdz 17. septembrim.