Latvijas basketbolisti Zviedrijā pārliecinoši garantē vietu Pasaules kausa atlases otrajā kārtā

Latvijas basketbola valstsvienība Stokholmā ar 82:72 pārspēja Zviedrijas izlasi Pasaules kausa kvalifikācijas mačā, liecina organizatoru informācija. Uzvara latviešiem garantēja vietu nākamajā atlases kārtā. Savukārt Jānis Strēlnieks laboja savu gūto punktu rekordu izlases kreklā.

Latvijas komandā rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Strēlnieks, kam tas bija personīgais rekords Latvijas izlases sastāvā. bet 22 punktus pievienoja Dāvis Bertāns. Tikmēr mājiniekiem 15 punktus sameta Ludvigs Hakansons

Mačs iesākās līdzīgi, abām komandām pirmajā ceturksnī sametot 16 punktus. Otrā ceturtdaļa aizritēja ļoti rezultatīvi, latviešiem divreiz pamanoties pat iekrāt desmit punktu pārsvaru. Pēc spēlētām 20 minūtēm viesi bija vadībā ar 47:42.

Dramatiski pretējas otrajai ceturtdaļai izrādījās pirmās desmit minūtes pēc puslaika, abām vienībām kopā gūstot vien 21 punktu, 13 no tiem guva Latvijas izlase. Pēdējā ceturtdaļa latvieši nosargāja pārsvaru, droši svinot panākumu mačā.

Latvijas izlase pirmajā kvalifikācijas mačā ar 73:85 piekāpās turkiem, otrajā spēlē ar 82:73 pārspēja zviedrus, trešajā – ar 68:82 zaudēja Ukrainai, bet ceturtajā – uzvarēja Turciju (79:70).

Trīs spēcīgākās komandas pēc grupu turnīra turpinās spēkoties par ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu.