Latvijas bobsleja ekipāžas aizvada treniņus pirms Altenbergas posma

Pasaules čempionāts bobslejā Altenbergā

Mārtiņš Meiers un Mārtiņš Laksa pēc EČ kvalifikācijas spēles ar Bosniju un Hercegovinu

Latvijas basketbolisti ar minimālu zaudējumu sāk Eiropas čempionāta kvalifikāciju

Galvenā trenera Roberta Štelmahera debijā Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība piektdien Rīgā ar 61:62 piekāpās Bosnijas un Hercegovinas izlasei pirmajā spēlē 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, liecina organizatoru informācija. Skatītāju piepildītajā "Arēnā Rīga" mājinieki neizmantoja iespēju pēdējā uzbrukumā izcīnīt uzvaru.

(papildināts ar Latvijas izlases trenera teikto)
Mājiniekiem pa 13 punktiem iekrāja Mārtiņš Laksa un Mārtiņš Meiers, kurš izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Edins Atičs.

Cieša aizsardzība un ātra pāreja uzbrukumā palīdzēja laukuma saimniekiem pirmās ceturtdaļas vidū panākt piecu punktu vadību (15:10). Jau pirmajā ceturtdaļā, Štelmaheram izmantojot daudz spēlētāju maiņu, Latvijas izlases sastāvā laukumā pabija 11 basketbolisti.

Viesiem turēt līdzi latviešiem palīdzēja pārākums cīņā par atlēkušajām bumbām, turklāt, krītoties mājinieku precizitātei uzbrukumā, otrajā ceturtdaļā bosnieši pārņēma vadību. Latvijas izlase ceturtdaļā pirmos punktus guva tikai 6. minūtē, samazinot pretinieku pārsvaru līdz 27:23. Pēc Meiera trieciena grozā no augšas mājinieki atguvās, iekrāja punktus arī ātros uzbrukumos un puslaiku pabeidza ar +6 (36:30).

Rinalda Sirsniņa tālmetiens trešajā ceturksnī pirmoreiz Latvijai nodrošināja divciparu pārsvaru (41:30). Viesi arvien biežāk vairs netika līdzi Latvijas izlases uzbrukumiem un četras minūtes pirms pēdējā pārtraukuma rezultatīvs ātrā triecienā bija Mareks Mejeris (48:36). Bosniešiem cerības likvidēt deficītu mazināja arī katastrofāla precizitāte soda metienos.

Pēdējo ceturksni Latvijas izlase sāka ar septiņu punktu vadību (53:46), kas pāris minūtēs pārvērtās nullē (53:53). Pēc ilgstoši nerezultatīviem abpusējiem uzbrukumiem bosnieši atguvās pirmie un panāca septiņu punktu pārsvaru (60:53). Latvijai atlikušajās divarpus minūtēs izdevās vēl pārņemt vadību, bet izšķirošajās sekundēs mača galotnē pārāka bija bosniešu aizsardzība. Neizdevās trāpīt Laksam un Mejerim.

Pēc spēles Mejeris intervijā Latvijas Televīzijā vainoja sevi, ka galotnē nenospēlēja aizsardzībā un netrāpīja izšķirošu metienu. Arī Laksa sacīja, ka beigās netrāpīja metienu, ko vajadzēja trāpīt. "Liels rūgtums par iznākumu," piebilda Laksa.

Štelmahers pēc spēles atzina, ka izšķirošs bija viens metiens. "Atmosfēra šeit bija lieliska. Grūti uzvarēt mājās, ja iemet 61 punktu," treneri citēja aģentūra LETA. "Aizsardzībā kaut kā cīnījāmies, bet pretim bija laba komanda. Visu izšķīra viens metiens. Raugāmies jau nākamajā spēlē - nekas nav zaudēts."

Karjerā pirmo spēli valstsvienībā aizvadīja Māris Gulbis, Klāvs Čavars un Artūrs Kurucs, bet Artūrs Žagars palika uz rezervistu soliņa.

Dienas pirmajā spēlē Latvijas pārstāvētajā grupā Grieķijas izlase mājās ar 73:63 uzveica bulgārus.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs pirmdien viesos pret Bulgāriju. Pret Grieķiju latvieši 2021.gada februārī mājās noslēgs kvalifikācijas turnīru. Uz finālturnīru pēc divu apļu izspēles tiks četru komandu grupas trīs labākās vienības.