Latvijas basketbolistes uzvar un pietuvojas U-20 Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālam

U-20 sieviešu basketbola izlase otrdien Kanāriju salās, Spānijā, ar 62:55 uzveica Vāciju un vairoja izredzes Eiropas čempionātā pēc otrās grupu kārtas sasniegt ceturtdaļfinālu, liecina rīkotāju informācija. Pēdējo spēli grupā Latvijas izlase aizvadīs trešdien pret Poliju un uzvaras gadījumā iekļūs astoņu spēcīgāko komandu vidū.

Digna Strautmane uzvarētājām guva 21 punktu un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, savukārt viņas māsas Paulas Strautmanes rēķinā bija deviņi punkti un savāktas sešas bumbas zem groziem.

Trīs minūtes pirms pirmā puslaika beigām Latvijas pārsvars sasniedza 15 punktus (30:15), taču vācietes rezultāta starpību samazināja un pēdējās ceturtdaļas sākumā panāca neizšķirtu (40:40). Tomēr cīņas beigu posmā Latvijas basketbolistes bija pārākas un noturēja uzvaru.

Otro grupas kārtu Latvijas basketbolistes sāka ar uzvaru pār Krievijas vienaudzēm (49:46). Pirmajā grupas kārtā galvenā trenera Aigara Neripa vadītā Latvijas izlase zaudēja Slovākijai (48:64) un Francijai (52:61), bet uzvarēja Turciju (72:68). Tomēr otrās grupu kārtas startā Latvija bija bez gūtiem punktiem, jo Turcijas izlase tālāk netika.

Ja Latvija nesasniegs ceturtdaļfinālu, čempionāts komandai būs jāturpina kopā ar vājākajām komandām cīņā par 9.vietu. Vietu elitē zaudēs čempionāta trīs vājākās komandas.

Eiropas U-20 sieviešu čempionātos Latvija trīs reizes - 2005., 2009. un 2010.gadā - izcīnīja bronzas medaļas, bet pērn pēc gadu ilgas atkāpšanās uz B līmeni izcīnīja 5.vietu.

Čempionātā piedalās 16 komandas, kas sākotnēji bija sadalītas četrās grupās. Pēc trim spēlēm katras grupas trīs labākās komandas, izveidoja divus sešniekus un aizvada vēl pa trim spēlēm, lai noteiktu ceturtdaļfinālistes. Pirmās grupu kārtas 4.vietas ieguvējas izspēlē savstarpēju apļa turnīru un turpinājumā cīņu par 9. līdz 16.vietu turpinās pret komandām, kas no otrās grupu kārtas netiks ceturtdaļfinālos.

U-20 Eiropas čempiones kļūs zināmas svētdien.