Latvijas basketbolistes uzvar Portugāli pirmajā spēlē Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība svētdien Rīgā ar 71:61 uzvarēja Portugāli pirmajā spēlē 2015. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Kvalifikācijas grupā četras komandas cīnās par iekļūšanu finālturnīrā.

Uzvarētājām Aija Putniņa bija rezultatīvākā ar 19 punktiem, bet Zane Tamane nodrošināja 16 punktu guvumu. Viešņām 14 punktus iekrāja Laura Fereira.

Izšķirošu pārsvaru mājinieces ieguva trešajā ceturtdaļā, kurā ļāva pretiniecēm gūt tikai piecus punktus un pirms pēdējā pārtraukuma bija vadībā ar 57:38.

Latvijas izlase cīņas sākumā panāca 13:6, taču portugālietēm vairāki precīzi metieni no trīspunktu līnijas palīdzēja pārņemt vadību, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti 20:20. Turklāt pēc pārtraukuma Portugāles izlase ieguva piecu punktu pārsvaru un, neraugoties uz nelabvēlīgu augumu samēru, veiksmīgi cīnījās par atlēkušajām bumbām. Tikai puslaika beigās ar agresīvu aizsardzību Latvijas basketbolistes atguva vadību un  panāca trīs punktu pārsvaru (36:33).

Pēc garā pārtraukuma Latvijas basketbolistes bija situācijas noteicējas un pēc 11:0 atrāviena ceturtdaļas turpinājumā liedza pretiniecēm atgūties. Arī pēdējā spēles nogrieznī Portugāles izlase nespēja apdraudēt mājinieču uzvaru, taču rezultāta starpību samazināja.

Galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa vadītā izlase kvalifikācijā līdz 25. jūnijam spēlēs divu apļu turnīru grupā, kur iekļauta arī Igaunija un Itālija. Finālturnīrā tiks sešu kvalifikācijas grupu uzvarētājas un piecas labākās otro vietu īpašnieces. Itālijas izlase kvalifikāciju svētdien sāka ar uzvaru mājās 66:58 pār igaunietēm.

Nākamā cīņa grupas turnīrā Latvijas basketbolistēm paredzēta trešdien Tallinā pret Igauniju, savukārt nākamo svētdien, 15. jūnijā, Rīgā jāspēlē pret Itāliju, Turnīra otrajā aplī 18. jūnijā būs spēle izbraukumā pret Portugāli, 22. jūnijā Rīgā - pret Igauniju un 25. jūnijā viesos - pret Itāliju.