Latvijas basketbola izlase no Valgas atgriežas ar zaudējumu

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība otrdien Valgā ar 60:72 piekāpās mājiniekiem igauņiem, kas revanšējās par zaudējumu dienu iepriekš aizvadītajā pārbaudes spēlē, informēja organizatori. Turpinot gatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, nākamās divas pārbaudes cīņas Latvijas izlasei būs nedēļas nogalē viesos pret Lielbritāniju.

Ar 16 punktiem Latvijas izlasē rezultatīvākais bija Rolands Freimanis, bet 11 punktus iekrāja Mārtiņš Meiers. Igaunijas līderis ar 24 punktiem bija Indreks Kajupanks.

Latvijas izlase bija situācijas noteicēja lielākajā daļā pirmā puslaika, lai gan neizdevās sasniegt tik lielu rezultāta starpību kā dienu iepriekš Pērnavā, kur viesi bija pārliecinoši pārāki (70:45). Sarežģījumi aizsardzībā un saskaņas trūkums uzbrukumā arvien lielākas problēmas Latvijas izlasei sāka radīt otrajā puslaikā. Igauņi trešās ceturtdaļas vidū pārņēma vadību un pēdējā pārtraukumā devās ar trīs punktu pārsvaru (53:50).

Valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis spēles rezultātu neizvirzīja priekšplānā, paturot laukumā arī mazāk pieredzējušus Latvijas spēlētājus. Tomēr apturēt igauņus neizdevās, un, sasnieguši septiņas minūtes pirms spēles beigām 10 punktu pārsvaru, laukuma saimnieki bija vadībā ar divciparu skaitli līdz cīņas beigām.

Pēc izlases atgriešanās no Igaunijas komandas darbā plāno iekļauties ASV pabijušie Dairis Bertāns un Jānis Timma. Bagatskis rēķinās arī ar Kasparu Bērziņu, kurš aiz okeāna izmēģina laimi cīņā par iekļūšanu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA). Uz Igauniju sastieptas potītes dēļ neaizbrauca Mareks Mejeris, taču izlasē gaida viņa drīzu atgriešanos ierindā.

Spēles pret Lielbritāniju būs sestdien un svētdien Birmingemā, bet turmākās pārbaudes paredzētas 26. jūlijā Šauļos pret Lietuvu, kā arī no 1. līdz 3. augustam turnīrā Vācijā, kur līdzās mājiniekiem spēlēs Krievija un Izraēla. Visas pārbaudes spēles pirms starta Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas izlase aizvada izbraukumā, ar ko Bagatskis vēlas mazināt spēlētājiem komforta sajūtu un stiprināt komandas saliedēšanos.

Savainojumu dēļ izlasē nebūs Riharda Kuksika, Jāņa Bērziņa un Kaspara Vecvagara, bet Kristaps Porziņģis un Ojārs Siliņš pēc klubu sezonas darbojas pēc individuāla rehabilitācijas plāna. Savukārt Dāvim Bertānam Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Sanantonio "Spurs" interesēs paredzēti individuāli treniņi ASV.

Pirmā spēle Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā izlasei būs 10. augustā izbraukumā pret Zviedriju, savukārt pēdējā cīņa četru komandu grupā paredzēta 27. augustā viesos Rumānijā. Divu apļu turnīrā Latvijas basketbolistu pretinieki būs arī slovāki. Finālturnīrā iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu īpašniekiem.