Latviešu NBA derbijā Porziņģis gūst 24 punktus, pārspēj Bertānu un bijušo komandu

Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) divu latviešu klubu sadursmē piektdien Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" ar 135:103 pārliecinoši apspēlēja Dalasas "Mavericks" un Dāvi Bertānu, liecina NBA informācija.

Porziņģis spēlēja nepilnas 30 minūtes (29:52), kuru laikā guva 24 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva četras piespēles, pārtvēra divas pretinieku bumbas un bloķēja vienu metienu. Porziņģis realizēja divus no četriem tālmetieniem, sešus no 14 divpunktu metieniem un sešus no septiņiem sodiņiem. Liepājniekam esot laukumā, "Wizards" iekrāja 12 punktu pārsvaru.

Porziņģa spēles momenti

Tikmēr Bertāns sev atvēlētajās desmit minūtēs (10:23) veica vienu tālmetienu, kas bija neprecīzs. Viņam esot uz parketa, "Mavericks" guva desmit punktu deficītu.

Rezultatīvākais "Wizards" uzvarā ar 35 punktiem bija Kenteiviuss Kaldvels-Poups.

Tikmēr "Mavericks" komandā Luka Dončičs izcēlās ar 36 punktiem.

Jau ziņots, ka maiņas loga pēdējā dienā Porziņģis no Dalasas "Mavericks" tika aizmainīts un Vašingtonas "Wizards", pretējā virzienā dodoties Bertānam.

Sezonas kopvērtējumā "Mavericks" ar 48 uzvarām 78 spēlēs pašlaik ir ceturtajā vietā NBA Rietumu konferencē. Savukārt "Wizards", kas zaudējusi cerības uz izslēgšanas turnīru ir Austrumu konferences 12. vietā. Vašingtonas komanda uzvarējusi 34 no 77 spēlēm.

NBA izslēgšanas spēļu turnīram uzreiz kvalificēsies sešas labākās katras divīzijas komandas. Septītās līdz desmitās vietas ieguvēji izspēlēs "play-in" mačus, lai noskaidrotu vēl divas komandas, kas pievienosies konferences labākajām izslēgšanas turnīrā.