«Knicks» izgāž spēles galotni un zaudē «Pelicans»; Porziņģim 25 punkti

Latvijas basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” svētdien, 14. janvārī, savā laukumā ar 118:125 pagarinājumā piekāpās Ņūorleānas “Pelicans”, liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija. Pēdējā ceturtdaļā sabruka gan "Knicks" spēle, gan tukšā palika Porziņģis, kurš mačā iekrāja 25 punktus.

Izteikti lielāko spēles daļu dominēja “Knicks”, taču ceturtajā ceturtdaļā “Pelicans” rezultāta starpību deldēja, līdz pašās pamatlaika beigās panāca izlīdzinājumu. Savukārt pagarinājumā “Pelicans” izvirzījās vadībā un pārsvaru noturēja.

Porziņģis laukumā pavadīja ievērojamu laiku – 44 minūtes, kuru laikā izcīnīja arī sešas atlēkušās bumbas, pārtvēra piecas piespēles un bloķēja divus metienus. Vēl Ņujorkas komandā 25 punktus guva Tims Hārdevejs juniors, kurš laukumā nule atgriezies pēc traumas sadziedēšanas. 22 punkti arī Džareta Džeka rēķinā.

Ņujorkas basketbolisti piedzīvoja desmito zaudējumu pēdējās 12 spēlēs, turklāt nākamos septiņus mačus aizvadīs pretinieku laukumā. Pagarinājumā "Knicks" zaudēja otro reizi pēdējos trīs mačos, turklāt vienība cietusi neveiksmes visos trijos šīs sezonas dueļos, kas bijuši ilgāki par 48 minūtēm.

"Tik daudzas vienādas spēles kā šī," pēc mača Porziņģa teikto citēja "The New York Post" (NYP). "Tas ir sāpīgi, mums labāk jādarbojas maču galotnēs. Taču atcerējos teicienu, ka mierīgā jūrā par prasmīgu jūrnieku nekļūst. Mums jāpaliek pozitīvi noskaņotiem."

Neapmierināts ar komandas spēli bija Ņujorkas kluba treneris Džefs Hornačeks, savukārt NYP kritizēja Porziņģi, nodēvējot viņu par "Misteru novembri",

kura sniegums bija teicams sezonas sākumā, taču jau trešo gadu pēc kārtas krasi pasliktinās pēc Ziemassvētkiem.

Porziņģis 22 no saviem punktiem iemeta pirmajās trijās ceturtdaļās, nākamajās 12 minūtēs, kad "Knicks" izlaida 14 punktu pārsvaru, palika "sausā", bet pagarinājumā izcēlās ar tālmetienu.

Kristaps mačā trāpīja sešus no 14 divpunktu raidījumiem, četrus no desmit tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem. Tāpat latvietis izpildīja trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva trīs kļūdas un nopelnīja piecas piezīmes. Latvieša +/- rādītājs bija +11, kas zaudētājiem bija labākais mačā, tomēr vēl pēc trim ceturtdaļām viņam tas bija +26.

Piecas pārtvertas bumbas ir labākais sasniegums Porziņģa līdzšinējā NBA karjerā.

Savukārt “Pelicans” rindās neapturams bija Entonijs Deiviss, kurš sameta 48 punktus un izīnīja 17 atlēkušās bumbas.

Līdz ar šo zaudējumu “Knicks” vēl vairāk pasliktināja savu uzvarēto un zaudēto spēļu attiecību – tagad tā ir 19-24. Tādējādi vēl jo sarežģītākas kļūst “Knicks” izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs.