BK «Ventspils» basketbolisti izcīna pirmo uzvaru Čempionu līgā

BK "Ventspils" otrdien mājās ar 86:80 pārspēja Turcijas klubu Bandirmas "Banvit" un tika pie trijās spēlēs pirmās uzvaras Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupā, liecina organizatoru informācija.

Ventspilniekiem rezultatīvākie bija pa 16 punktiem iekrājušie Džonatans Erledžs un Rohards Lomažs, bet 14 punktus nodrošināja Māris Gulbis. Turcijas komandā ar 18 punktiem izcēlās Markuss Torntons.

BK "Ventspils" treneris Roberts Štelmahers par spēli pret "Banvit"
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Pēc spēkos līdzvērtīgas pirmās ceturtdaļas BK "Ventspils" izdevās veiksmīgs puslaika turpinājums, ar 11:0 atrāvienu panākot 12 punktu vadību (37:25). Lai gan trīsarpus minūtes pirms beigu svilpes "Banvit" samazināja mājinieku pārsvaru līdz četriem punktiem (76:72) un pusotru minūti pirms mača noslēguma "Ventspils" bija tikai trīs punktus priekšā (80:77), galotnē mājinieki nosargāja uzvaru.

Čempionu līgas pamatturnīrā 32 komandas ir sadalītas četrās grupās pa astoņām vienībām, kas februārī noslēgs regulārās sezonas spēles. Pēc divu apļu turnīra katras grupas spēcīgākās četras komandas iekļūs astotdaļfinālā, savukārt 5. un 6.pozīcijas īpašnieces starptautisko sezonu varēs turpināt FIBA Eiropas kausā.