Bertānam 15 un Strēlniekam 14 punkti latviešu pārstāvēto komandu savstarpējā Eirolīgas duelī

Dairis Bertāns ceturtdien guva 15 punktus, bet Jānis Strēlnieks izcēlās ar 14 punktiem abu latviešu basketbolistu pārstāvēto komandu savstarpējā duelī ULEB Eirolīgas ietvaros.

Bertāna pārstāvētā Turcijas komanda Stambulas "Dariššafaka Doguš" aizvadītajā mačā savā laukumā sīvā cīņā ar rezultātu 72:70 (23:17, 17:23, 20:10, 12:20) apspēlēja Strēlnieku un viņa pārstāvēto Vācijas čempioni Bambergas "Brose".

Bertāns laukumā bija 22 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā trāpīja vienu no trijiem izpildītajiem divpunktu raidījumiem, trīs no pieciem tālmetieniem un četrus no pieciem soda metieniem. Viņa kontā bija arī četri izprovocēti pārkāpumi, kas deva 15 efektivitātes koeficienta punktus.

Rezultatīvāk par Bertānu nospēlēja vien uzvarētāju rindās 17 punktus guvušais Vils Klaiberns.

Tikmēr Strēlnieks nospēlēja 29 minūtes un četras sekundes, kļūstot par savas komandas rezultatīvāko spēlētāju. Latviešu saspēles vadītājs trāpīja trīs no septiņiem divpunktu raidījumiem, divus no četriem tālmetieniem un abus soda metienus. Tāpat Strēlnieks izpildīja četras rezultatīvas piespēles, kas deva 12 efektivitātes punktus.

Jau pašā spēles sākumā Strēlnieks realizēja divus metienus no tuvas distances, tomēr kopumā pirmajā ceturtdaļā laukumā dominēja Stambulas vienība, kas izpildīja 11 tālmetienus un bija priekšā ar 23:17. Pēc puslaika rezultāts atkal bija neizšķirts (40:40), un trešās ceturtdaļas ievadā "Brose" komanda pat īslaicīgi pārņēma vadību, tomēr uz to "Dariššafaka Doguš" atbildēja ar vēl vienu izrāvienu, un Bertāna tālmetiens pirms pēdējām desmit minūtēm ļāva atrasties priekšā ar 60:50.

Tomēr ceturtā ceturtdaļa sākās ar astoņiem "Brose" punktiem pēc kārtas, un viss atlikušais duelis ritēja punkts punktā. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Strēlnieks ar diviem soda metieniem panāca 70:70, bet atlikušajā laikā divus punktus guva vienīgi Bredlijs Vanameikers, un Stambulas komanda izcīnīja uzvaru.

Zīmīgi, ka Vanameikers iepriekš spēlēja tieši Bambergas komandā.

Bertāns un Strēlnieks ir vienīgie latvieši, kas šosezon spēlē ULEB Eirolīgā.

Ar četrām uzvarām sešās spēlēs "Dariššafaka Doguš" komanda kopvērtējumā pacēlusies uz ceturto vietu, bet "Brose" ar divām uzvarām atrodama 12.pozīcijā starp 16 vienībām.

Līgas līdere ar piecām uzvarām piecās spēlēs ir pagājušās sezonas čempione Maskavas CSKA, kas vienīgā sezonu turpina bez zaudējumiem.

Šajā sezonā ULEB Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.

Aizvadītajā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni kļuva Maskavas CSKA komanda, kas finālā uzvarēja Stambulas "Fenerbahce" basketbolistus.