Rīta Panorāma

Intervija ar mākslinieku Jāni Anmani

Rīta Panorāma

Intervija ar Normundu Krapsi

Telefonintervija ar Jāni Blūmu

Basketbola valstsvienībai un tās četriem Jāņiem svinēšanai daudz laika neatliks

Latvijas valstsvienība gatavojas Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram un Jāņu dienā Liepājā aizvadīs pārbaudes spēli pret Tunisijas izlasi, tādēļ šoreiz lielas saulgriežu svinēšanas basketbolistiem nebūs, Latvijas Televīzijas "Rīta Panorāmā" trešdien teica izlases kapteinis Jānis Blūms. Viņš ir viens no četriem Jāņiem valstsvienības kandidātus sastāvā.

Pirmo pārbaudes spēli pret tunisiešiem Latvijas izlase Liepājā aizvadīs jau trešdien, bet piektdien abas komandas vēlreiz tiksies jau aiz slēgtām durvīm bez skatītāju klātbūtnes. Blūms sagaida, ka slēgtajā spēlē treneri izmēģinās visus 15 izlases kandidātus, kā arī varētu vairāk pievērsties kādas taktikas nianses vai saspēles slīpēšanai.

Līgo svētkus un Jāņus Blūms parasti svin mājās Langstiņos, taču viņš atzīst, ka šoreiz būs izņēmums. Uz neilgu laiku Līgo vakarā basketbolisti varētu pievienoties kādam ugunskuram Liepājā, bet nākamajā dienā gaidāmās spēles dēļ ātri vien dosies pie miera.

"Varbūt rīt [ceturtdien] bišķin aiziesim, lai mūs kāds aplīgo un varbūt padziedāsim kādas Jāņu dziesmas līdz divpadsmitiem, bet pēc tam vairs nevarēsim," sacīja Blūms. "Baigā līgošana mums nesanāks," viņš piebilda.

Latvijas izlases kandidātiem, kuru vidū ir arī Jānis Timma, Jānis Strēlnieks un Jānis Bērziņš, rit intensīva gatavošanās, turklāt ceturtdien komandai paredzēts arī treniņš.

Pēc klubu sezonas noslēguma daudziem izlasē ir nogurums, bet likme par iespēju tikt olimpiskajās spēlēs ir augsta, tādēļ nogurums aizmirstas, pastāstīja Blūms. Viņš ir pārliecināts, ka basketbolisti būs gatavi atdot visus spēkus, lai nokļūtu Rio.

Pēdējās divas pārbaudes spēles notiks “Arēnā Rīga” - 27.jūnijā ar Jaunzēlandi, 28.jūnijā ar Irānas izlasi, un abas šīs cīņas rādīs LTV7. 

Olimpisko kvalifikācijas turnīru Latvijas basketbolisti no 4. līdz 9.jūlijam aizvadīs Belgradā. Grupā Latvijas izlasi vispirms gaidīs spēles ar Japānas un Čehijas izlasēm. Ja tiks iegūta vismaz otrā vieta, pusfinālā būs jācīnās ar Serbiju, Puertoriko vai Angolu. Uz Riodežaneiro brauks tikai turnīra uzvarētāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti