Basketbola izlase pārbaudes spēlē nespēj apdraudēt Lietuvas uzvaru

Gatavojoties 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, Latvijas vīriešu valstsvienība sestdien Šauļos ar 74:93 zaudēja mājiniekiem Lietuvas basketbolistiem, liecina organizatoru informācija. Lietuvieši bija drošā vadībā no spēles sākuma līdz beigām un pārvarēja nestabilitātes brīdi pēdējās ceturtdaļas vidū.

Latvijai Rolands Šmits guva 13 punktus, bet pa 10 punktiem iekrāja Kristaps Janičenoks un Jānis Timma. Uzvarētājiem izcēlās Artūrs Gudaitis ar 15 punktiem un Mindaugs Kuzminsks ar 14 punktiem.

Lietuvai jau pirmajā ceturtdaļā izdevās ātrs starts, iegūstot vadību ar 9:0 un pēdējā minūtē pirms pārtraukuma panākot arī 27:9. Latvijas izlase spēlēja piesardzīgi un lietuvieši varēja justies kā laukuma saimnieki.

Otrās ceturtdaļas vidū vairāki precīzi trīspunktnieki Latvijai palīdzēja pietuvoties līdz 22:32. Ceturtdaļas turpinājumā Rolanda Freimaņa gūtais grozs un trāpītais soda metiens sadeldēja deficītu līdz viencipara skaitlim (27:36).

Lietuvas izlase otro puslaiku sāka ar 14 punktu pārsvaru (48:34), taču trešajā ceturtdaļā mājinieku pārsvars ātri pārsniedza 20 punktu robežu (58:36). Spēles turpinājumā laukuma saimnieku uzvara nebija apdraudēta, lai gan pēdējās ceturtdaļas vidū Andrejs Gražulis vēl samazināja rezultāta starpību līdz sešiem punktiem (70:76).

Tuvojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm, Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis izlasē ir samazinājis spēlētāju loku, lai treniņos un pārbaudes spēlēs koncentrētos darbam optimālajā sastāvā. Valstsvienības kandidātu sarakstā ir 14 spēlētāji, taču Kaspara Bērziņa pievienošanās paredzēta nākamās nedēļas sākumā.

Pirmajās divās pārbaudes spēlēs Igaunijā pret laukuma saimnieku izlasi Latvijas izlase panākumus dalīja uz pusēm, bet nākamajās divās cīņās viesos uzvarēja Lielbritāniju. Pārbaudes spēles paredzētas arī no 1. līdz 3. augustam turnīrā Vācijā, kur līdzās mājiniekiem spēlēs arī Krievija un Izraēla.

Pirmā spēle Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā Latvijas izlasei būs 10. augustā izbraukumā pret Zviedriju, savukārt pēdējā cīņa četru komandu grupā paredzēta 27. augustā viesos Rumānijā. Divu apļu turnīrā Latvijas basketbolistu pretinieki būs arī slovāki. Finālturnīrā, kur vienas grupas spēles, iespējams, notiks Rīgā, iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu īpašniekiem.