Bagatskis: Otrajā puslaikā palīdzējām slovākiem kļūt labākiem

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc trešdien Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē gūtās uzvaras 86:66 pār Slovākiju bija apmierināts ar komandas spēli līdz 25. minūtei, taču ne ar sniegumu turpinājumā, informēja Latvijas Basketbola savienība. Bagatskis atzina, ka otrajā puslaikā komanda sāka pasniegt pretiniekiem dāvanas.

Gan pirms spēles, gan pārtraukumā treneri nepaguruši atkārtoja spēlētājiem, ka viss būs atkarīgs no pašiem – kā komanda noskaņosies, cik tā būs agresīva, tāds arī būs rezultāts. Latvijas izlase spēlēja ar enerģiju un visi uz maiņu nākušie pastiprināja spēli, bet pēc 25.minūtes komanda laikam domās pārcēlās uz Ziemassvētku laiku, neapmierināts ar agresivitātes mazināšanos bija Bagatskis.

"Pēdējās 15 minūtes bija klasisks piemērs, kā sāncenšiem palīdzēt kļūt labākiem. Neatgriezāmies aizsardzībā, ļāvām mest sejā, nenogādājām bumbu līdz mūsu centra spēlētājiem. Varbūt kāds ir noguris, varbūt vienkārši neciena savu un partneru darbu – tiksim par to skaidrībā," uzsvēra Bagatskis.

Treneris atzina, ka Rumānijas uzvara trešdien pār zviedriem ir mazliet negaidīta, taču tādēļ vēl jo interesantāka būs spēle svētdien Rīgā. Slovāki Latvijas izlasei parādījuši, kas notiek, ja tā mazliet atslābinās, un rumāņi, ja viņiem to ļaus, sodīs tieši tikpat skarbi, paskaidroja Bagatskis

Uzvarā pār slovākiem rezultatīvākais Latvijas valstsvienības spēlētājs Kaspars Bērziņš pastāstīja, ka treneri izdarīja ļoti labu darbu, izpētot pretinieku spēli. Komanda bijusi labi sagatavojusies, un izdevās veiksmīgs izrāviens. Tomēr Bērziņš atzina, ka vēlāk bija dusmas gan pašam uz sevi, gan komandas biedriem par atslābināšanos un nepalielināto pārsvaru. Arī Bērziņš teica, ka cits pretinieks par to var sodīt daudz bargāk, un mācība jāņem vērā.

Savukārt Slovākijas izlases galvenais treneris Milans Černickis uzsvēra, ka spēlē bija divi dažādi puslaiki. Slovāki sākuši ar lielu cieņu pret Latvijas komandu, kas bijusi labi sagatavojusies un uzreiz pārņēma iniciatīvu. Pārtraukumā Slovākijas izlasei tomēr izdevies atgūties un viņu treneris priecājās, ka vismaz otrajā puslaikā izdevās uzvarēt. Slovākijas līgas klubu basketbolistiem spēle pret Latviju arī bijusi ļoti laba iespēja iegūt starptautisku pieredzi.