Sporta ziņas

Dienas momentā - Paula Jonasa svinīgā sagaidīšana Kalvenē

Sporta ziņas

Maira Brieža atklātais boksa treniņš pirms cīņas ar Maiku Peresu

Ainars Bagatskis basketbola valstvienību vairs netrenēs

Bagatskis basketbola valstsvienību nevadīs; meklēs jaunu galveno treneri

Ainars Bagatskis Latvijas vīriešu basketbola valstsvienību vairs nevadīs, un viņa pēcteci galvenā trenera amatā Latvijas Basketbola savienība (LBS) cer apstiprināt septembra beigās. Ilggadējais izlases treneris plāno karjeru turpināt pie kāda kluba stūres, un pašlaik vēl gaida piedāvājumus.

Bagatskis piektdien žurnālistiem apstiprināja, ka nolēmis pašlaik pielikt punktu darbam izlases galvenā trenera amatā, tiesa, neizslēdza iespēju tālākā nākotnē atgriezties, bet pašlaik viņš, iespējams, vēl palīdzēs konsultanta statusā. 

LBS prezidents Valdis Voins par izlases galvenā trenera un direktora meklējumiemlsm.lv

  Savukārt LBS prezidents Valdis Voins informēja, ka 27.septembrī paredzēta Basketbola savienības valdes ārkārtas sēde, kurā mērķis būs apstiprināt valstsvienības galveno treneri. Voins gan pieļāva iespēju, ka varētu būt vajadzīga vēl viena valdes sēde, ja pirmajā sanākšanas reizē būs daudz dažādu viedokļu par pareizāko risinājumu.

  Voins slavēja Bagatski par paveikto izlasē kopš 2010.gada, jo vīriešu valstsvienība viņa vadībā pakāpās no 22. uz 5.vietu Eiropas čempionātā.

  "Izcila izaugsme," Bagatska veikumu valstsvienībā raksturoja LBS prezidents.

  Viņš arī noliedza, ka LBS būtu bijušas kādas nesaskaņas ar Bagatski vai LBS kā mēģinātu kavēt trenera karjeras attīstību. Latvijā ir pietiekami daudz kvalificētu treneru, tādēļ pašlaik plānots izskatīt tikai pašmāju speciālistu kandidatūras, paskaidroja Voins. Nolīgt augsta līmeņa treneri tikai darbam valstsvienībā LBS pašlaik nav iespējams. 

  Ainars Bagatskis par lēmumu neturpināt darbu valstsvienības galvenā trenera amatālsm.lv

   Savukārt Bagatskis uzsvēra, ka izvērtējis visus par un pret, pirms izlēmis, ka viņa darba posms valstsvienībā ir noslēdzies. Ar padomu izlasei Bagatskis arvien būs gatavs palīdzēt, bet karjeras turpinājumu saskata klubu trenera darbā. Pašlaik tiešu piedāvājumu Bagatskim neesot, tomēr viņš sagaida, ka kāda vakance drīz varētu rasties, jo arī augsta līmeņa klubos treneru aprite mēdz būt strauja.

   "Ar katru gadu un katru turnīru esam spēruši solīti uz priekšu, nelielu, bet uz priekšu," uz paveikto izlasē atskatījās Bagatskis. "Nekādā gadījumā nesaku nekad, bet kāds posms ir noiets, astoņas vasaras pie izlases stūres. Tagad nevēlos turpināt darbu ar izlasi."

   Bagatskis piebilda, ka strādāt ar LBS bijis viegli, bet pašreizējā situācija basketbolā nav iespējams savienot augsta līmeņa kluba trenēšanu ar darbu izlasē. 

   Pagaidām vēl nav zināms, kādā sastāvā Latvijas izlase varēs aizvadīt kvalifikācijas spēles, jo Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) konfliktē ar Eirolīgu, kas pulcē spēcīgākos Eiropas klubus, un puses nav spējušas vienoties par abpusēji pieņemamu kalendāru.

   Bagatskis aicināja LBS vadību pēc iespējas saglabāt darbu izlasē saviem līdzšinējiem asistentiem Arnim Vecvagaram un Artūram Visockim. Jau novembrī izlasi gaida pirmās spēles 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijā, un komandas taktikā nav iespējams ko būtiski izmainīt.

   Vienlaicīgi LBS vadībai arī būs jāmeklē jauns izlašu direktors, jo Māris Jučmanis darbu šajā amatā nolēmis vairs neturpināt. Uz izlašu direktora amatu ir divas kandidatūras, kuras LBS valdei būs jāizvērtē.

   Pieredzējušais basketbola treneris Ziedonis Jansons Latvijas Radio piektdien uzsvēra, ka Bagatskim neapšaubāmi ir svarīga loma izlases līdzšinējos panākumos un valstsvienības izaugsmē. Pašlaik ir grūti prognozēt, kādā komplektācijā Latvijas izlase varēs spēlēt rudenī, taču neskaidrības raisa starptautisko basketbola organizāciju konflikti, nevis basketbolisti, kuri pašreizējā sastāvā allaž ir gatavi pārstāvēt savu valsti, sacīja Jansons.

   Latvijas valstsvienība septembrī Eiropas čempionātā Stambulā aizkļuva ceturtdaļfinālam, kur zaudēja nākamajai čempionei Slovēnijai un turnīru pabeidza 5.vietā. Pirmo reizi kopš valsts neatkarības atjaunošanas Latvijas izlase pretendēja kontinenta meistarsacīkstēs iekļūt izšķirošajās cīņās par medaļām.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Basketbols
   Sports
   Jaunākie
   Interesanti