Latvijas basketbolisti dodas mājup pēc spraiga zaudējuma slovēņiem

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība otrdien Stambulā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā ar 97:103 zaudēja Slovēnijai, vēl pēdējā minūtē saglabājot cerības uz labvēlīgu iznākumu, liecina rīkotāju informācija. Latvijas izlase pretendēja pirmo reizi kopš valsts neatkarības atjaunošanas kontinenta meistarsacīkstēs iekļūt izšķirošajās cīņās par medaļām.

Latvijai 34 punktus guva slovēņiem neapturamais Kristaps Porziņģis. Dāvis Bertāns nodrošināja 23 punktus, savukārt 12 punktus iekrāja Dairis Bertāns. Slovēnijas valstsvienībā ar 27 punktiem izcēlās Luka Dončičs, bet 26 punktus pievienoja Gorans Dragičs.

Rezultatīvajā pirmajā ceturtdaļā Latvijas izlase nonāca iedzinējos ar 15 punktu deficītu, ko puslaika turpinājumā likvidēja un pārņēma vadību. Latviešiem neveiksmīgs otrā puslaika sākums ļāva Slovēnijai atgūt vadību, ko Balkānu valsts basketbolisti līdz pēdējam pārtraukumam pieaudzēja līdz 10 punktiem. Vēl 25 sekundes pirms spēles beigām Latvija bija iedzinējos ar trīs punktu iztrūkumu (94:97), ko vairs neizdevās likvidēt.

Abas komandas pirmo ceturtdaļu sāka ar augstu metienu precizitāti no jebkuras distances, taču slovēņi ātrajos uzbrukumos pieļāva vairāk kļūdu, ko Latvijas basketbolisti nekavējās izmantot. Savukārt slovēņi veiksmīgāk cīnījās pie sava groza un iegūtās bumbas, kā arī Jāņa Timmas nesportiskā piezīme, palīdzēja viņiem divas minūtes pirms pārtraukuma panākt 15 punktu vadību (30:15). Latviešu spēle gan nepajuka, un līdz pārtraukumam rezultāta starpību izdevās samazināt līdz 11 punktiem (23:34).

Grūti slovēņiem klājās pret Porziņģi, kurš rezultatīvi spēlēja pie groza, neraugoties uz pretdarbību. Rezultāta starpība pamazām dila, līdz minūti pirms puslaika beigām pēc Daira Bertāna soda metieniem Latvija jau bija priekšā (50:49), bet puslaiku noslēdza ar četru punktu vadību (55:51).

Treneris Ziedonis Jansons par Latvijas spēles pret Slovēniju pirmo puslaiku
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pieredzējušais basketbola treneris Ziedonis Jansons puslaika pārtraukumā Latvijas Radio uzsvēra, ka prāvais rezultāts pirmajā puslaikā apliecināja komandu lielo potenciālu uzbrukumā. Tiesa, Latvijas izlase pēc aizraušanās ar trīspunktu metieniem sākotnēji nonāca iedzinējos.

Slovēnijas izlase veiksmīgi sāka otro puslaiku un pēc 11:0 atrāviena panāca 62:55. Latvijas izlasei uzbrukums vairs nebija tik rezultatīvs, ceturto personisko piezīmi saņēma Porziņģis, tomēr arī Slovēnijas basketbolisti ar grūtībām tika līdz grozam. Pārākums cīņā par atlēkušajām bumbām palīdzēja Slovēnijai nostiprināties vadībā.

Pēdējā ceturkšņa sākumā Latvijas izlase nonāca zaudētājos ar -13 (66:79), taču pēc četrām minūtēm atpalika vairs tikai viena precīza uzbrukuma tiesu (79:81). Slovēņiem izdevās vēl viens atrāviens, taču arī tas nebija izšķirošs. Viss izšķīrās pēdējā minūtē, kurā Latvijas rūkošās cerības ar trīspunktu metienu saglabāja Dāvis Bertāns (97:101), taču nokaitētā gaisotnē atlikušajās astoņās sekundēs vairs neizdevās izglābties.

Latvijas izlases starta pieciniekā laukumā devās Kristaps Porziņģis, Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Jānis Timma un Rolands Šmits.

Treneris Ziedonis Jansons pirms Latvijas un Slovēnijas spēles sākuma
Lejuplādēt

Treneris Jansons pirms spēles Latvijas Radio teica, ka abu pretinieku izredzes uz uzvaru ir apmēram līdzvērtīgas, un līdzīgs ir arī komandu spēles stils. Tomēr Latvija uzbrukumā var nospēlēt daudzveidīgāk, un tā ir iespēja, kas jāizmanto.

Jau vēstīts, ka pirmajā ceturtdaļfinālā pašreizējie titula īpašnieki Spānijas basketbolisti ar 84:72 pārspēja Vāciju un nākamo maču ceturtdien aizvadīs pret Slovēniju. Spānijas izlase bez medaļām Eiropas čempionātos nav palikusi kopš 2005.gada, turklāt pēdējos četros turnīros trīsreiz izcīnīja zelta godalgas.

Vēl divas ceturtdaļfināla spēles notiks trešdien - Grieķijas basketbolistu pretinieki būs krievi, bet Itālijas izlase tiksies ar Serbiju.

Eiropas čempionāts noslēgsies svētdien ar finālspēlēm par zelta un bronzas godalgām.