Brazīlijas izlase kļūst par Latvijas basketbolistu otru pretinieci Pasaules kausa turpinājumā

Noslēdzot pirmo grupu kārtu Pasaules kausa izcīņā, Brazīlijas valstsvienība trešdien ar 89:77 uzvarēja Kotdivuāras basketbolistus un nodrošināja tikšanos ar Latvijas izlasi turnīra turpinājumā.

(papildināts pēc visu pirmās grupu kārtas spēļu noslēguma)
Otrās kārtas grupā līdzās Latvijai vietu jau iepriekš nodrošināja Kanādas un Spānijas izlases, savukārt pēdējo vakanci kvartetā aizpildīja brazīlieši. Pret Spāniju latviešiem būs jāspēlē piektdien, bet pret Brazīliju – svētdien. Abas spēles otrajā grupu kārtā rīkotāji Latvijas izlasei ieplānojuši plkst. 12.45 pēc Latvijas laika.

Iespēja trešdien nodrošināt vietu otrās kārtas grupā bija arī Kotdivuārai, kas brazīliešiem pirmajā puslaikā piekāpās tikai ar četru punktu deficītu (46:50) un spēja uzturēt intrigu līdz pēdējām minūtēm, tomēr beigu signāls fiksēja mača favorītes Brazīlijas izlases uzvaru.

Kotdivuāras un Brazīlijas spēles epizodes

Ar uzvarām visās trijās spēlēs otrajā grupu kārtā iekļuva slovēņi, kas trešdien ar 92:77 uzvarēja Kaboverdes izlasi. Tajā pašā F grupā nākamajai kārtai kvalificējās arī Gruzija pēc uzvaras 70:59 pār Venecuēlas valstsvienību. Ar trim uzvarām B grupā finišēja Serbija, noslēgumā ar 115:83 pārspējot Dienvidsudānas basketbolistus. No B grupas tālāk tika arī Puertoriko izlase, kas ar 107:89 uzveica Ķīnu.

Pēdējo vakanci iekļūšanai spēcīgāko 16 komandu otrajā kārtā trešdien C  grupā nodrošināja Grieķijas basketbolisti ar uzvaru 83:74 pār Jaunzēlandi. Pirmo vietu C grupā jau iepriekš nodrošināja ASV basketbolisti.

Kanādas valstsvienība turnīra startā palika nepārspēta visās spēlēs H grupā, savukārt pašreizējie Pasaules kausa īpašnieki spāņi cīnījās bez zaudējumiem G grupā, kur finišēja ar uzvaru 85:65 pār Irānu. Latvijas un Brazīlijas rēķinā ir pa divām uzvarām un zaudējumam. Otrās kārtas grupā komandām ieskaita arī līdzšinējās spēlēs gūtos rezultātus.

Irānas un Spānijas spēles epizodes

No četru komandu grupas divas spēcīgākās izlases Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā kvalificēsies ceturtdaļfinālam un dosies uz izslēgšanas spēlēm Filipīnās. Latvijas pārstāvētās otrās kārtas grupas divas spēcīgākās izlases izslēgšanas pirmajā kārtā spēlēs pret komandām no grupas, kur Pasaules kausa izcīņu turpinās Slovēnija, Vācija, Austrālija un Gruzija.

Pirmajā grupu kārtā Latvijas valstsvienība uzvarēja Libānu un pieveica Francijas izlasi, bet zaudēja Kanādas basketbolistiem.

TOP16 otrās kārtas grupas

I grupa: Serbija (6 punkti), Dominikāna (6), Itālija (5), Puertoriko (5)

J grupa: ASV (6 punkti), Lietuva (6), Melnkalne (5), Grieķija (5)

K grupa: Slovēnija (6 punkti), Vācija (6), Austrālija (5), Gruzija (5)

L grupa: Kanāda (6 punkti), Spānija (6), Latvija (5), Brazīlija (5)

KONTEKSTS:

Pasaules kausa finālturnīrā pirmoreiz piedalās 32 valstsvienības, un Latvijas izlase ir debitante. Četru grupu komandas spēlē Filipīnās, bet pa astoņām vienībām – Japānā un Indonēzijā. Finālturnīrs noslēgsies 10. septembrī Filipīnu galvaspilsētā Manilā.