Oskars Ernšteins par komandas fizisko gatavību | Basketbols
Preses konference pēc Latvijas un Kanādas spēles Pasaules kausa izcīņā

Latvijas un Kanādas spēles epizodes Pasaules kausa izcīņā

Latvijas basketbolisti piekāpjas Kanādai, Pasaules kausā turpinās cīņu par ceturtdaļfinālu

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība otrdien Džakartā pirmās grupas kārtas noslēgumā Pasaules kausa finālturnīrā pēc laba spēles sākuma ar 75:101 zaudēja Kanādas izlasei, kura nodrošināja priekšrocību turnīra turpinājumā. Cīņu par ceturtdaļfinālu latvieši turpinās otrajā grupu kārtā.

Andrejs Gražulis ar 16 punktiem bija rezultatīvākais Latvijas sastāvā, bet Rodions Kurucs pievienoja 14 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Artūrs Žagars iekrāja 11 punktus, vairāk sevi teicami apliecinot pirmajā puslaikā. Kanādas izlases līderis Šajs Gildžess-Aleksandrs izcēlās ar 27 punktiem, savukārt Ārdžejs Barets uzvarētājiem nodrošināja 22 punktus.

Aizraujošā pirmajā puslaikā lielākoties situācijas noteicēji bija enerģiskie Latvijas basketbolisti, un mača favorīte Kanāda pēc spēlē pirmā groza guvuma vadību atguva tikai līdz ar otrās ceturtdaļas izskaņu.

Kanādas izlase efektīvi atsāka spēli otrajā puslaikā un ātri nodrošināja pārsvaru, ko vēlāk noturēja, un pēdējā ceturtdaļā jau mazāk bija pakļauta stresam, palielinot rezultāta starpību.

Ar trim trāpītiem tālmetieniem Latvijas izlase ātri izvirzījās vadībā 9:5 un, neraugoties uz ātri krātajām personiskajām piezīmēm, pēc deviņu punktu izrāviena palielināja pārsvaru līdz +12 (23:12). Fiziska kontakta cīņā latvieši pat bija pārāki un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 10 punktu vadību, liedzot pretiniekiem līdz pārtraukumam gūt vairāk nekā 13 punktus (23:13).

Latvijas spēlētāju aktīvas pretdarbības dēļ kanādieši reti tika līdz metieniem no tuvas distances, bet trīspunktniekos uzbruka ar zemu precizitāti, turklāt arī soda metienos bieži kļūdījās. Kanādai noturēties palīdzēja veiksmīga cīņa par atlēkušajām bumbām uzbrukumā un izrāviens rezultātā, tuvojoties pirmā puslaika beigām. Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki puslaika pēdējā minūtē nopelnīja tehnisko piezīmi, paužot neapmierinātību par tiesnešu darbību, un Kanādas izlase līdz ar otrās ceturtdaļas beigu svilpi spēja visbeidzot atgūt vadību (43:42).

Kanādieši rezultatīvi atsāka spēli, pusotrā minūtē palielinot pārsvaru līdz 53:44. Uz brīdi pajukušo aizsardzību izdevās ātri sakārtot, un Kanādas iniciatīva spēlē bija zudusi. Latvijas izlase sadeldēja deficītu līdz minimumam (54:55), tomēr trešās ceturtdaļas beigās kanādiešu spiediens ļāva ziemeļamerikāņiem panākt savu un līdz pēdējam pārtraukumam izvirzīties vadībā 67:57.

Ar trīspunktu metieniem Kanādas izlase pēdējā ceturkšņa sākumā pieaudzēja pārsvaru līdz 78:61 un spēja uzspiest Latvijas izlasei savu spēli. Kanādas pārsvars sasniedza arī 20 punktu robežu, un cīņas iznākums bija izšķirts.

Spēles analīze ar basketbolistu Rolandu Freimani

Dienas pirmajā spēlē Latvijas pārstāvētajā grupā divu tabulā pēdējo komandu spēlē Francija noturēja uzvaru pār Libānu – 85:79.

Gan Latvijas, gan Kanādas izlase turnīru sāka ar divām uzvarām, un jau pirms savstarpējās spēles abas komandas bija nodrošinājušas vietu otrajā grupu kārtā,

kur 16 labākās valstsvienības pretendēs uz vietu ceturtdaļfinālā. Abu komandu savstarpējās spēles rezultāts tiks iekļauts otrās grupu kārtas turnīra tabulā.

Iespēju otrajā grupu kārtā pretendēt uz vietu ceturtdaļfinālā otrdien nodrošināja Dominikānas, Austrālijas un Itālijas izlases. Dominikānas Republikas basketbolisti trešo uzvaru A grupā izcīnīja pret Angolu (75:67), otro vietu tajā pašā grupā ieguva Itālijas izlase ar uzvaru pār Filipīnām (90:83), bet Austrālijas valstsvienībai panākums pret Japānu (109:89) ļāva ieņemt otro vietu E grupā. Jau iepriekš spēcīgākajā otrajā grupu kārtā iekļuva Latvija, Kanāda, Lietuva, Melnkalne, Vācija, ASV un Spānija.

Latvijas izlasei spēles otrās kārtas grupā paredzētas turpat Indonēzijas galvaspilsētā piektdien un svētdien. Otrajā kārtā Latvijas valstsvienībai būs jāspēlē pret pašreizējo Pasaules kausa īpašnieci Spāniju, kā arī Brazīlijas un Kotdivuāras mača uzvarētāju, kas kļūs zināms trešdien.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko basketbolistu spēlē pret Kanādu rezultāti

KONTEKSTS:

Pasaules kausa finālturnīrā pirmoreiz piedalās 32 valstsvienības, un Latvijas izlase ir debitante. Četru grupu komandas spēlē Filipīnās, bet pa astoņām vienībām – Japānā un Indonēzijā. Finālturnīrs noslēgsies 10. septembrī Filipīnu galvaspilsētā Manilā.