Distanču slēpotāja Eiduka sasniedz 16. vietu sprintā Pasaules kausa posmā

Latvijas sportiste Patrīcija Eiduka sestdien Šveicē Pasaules kausa posmā distanču slēpošanā ieņēma 16.vietu sprinta sacensībās brīvajā stilā.

Kvalifikācijā Eiduka sasniedza 15. ātrāko laiku, trasi veicot trijās minūtēs un 8,24 sekundēs un labākā rezultāta autorei zviedrietei Jonnai Sundlingai zaudējot 9,15 sekundes. Viņas rezultāts tika novērtēts ar 61,31 FIS punktu.

Izslēgšanas cīņās iekļuva 30 ātrākās slēpotājas 51 sportistes konkurencē.

Ceturtdaļfinālā Eiduka trasi veica trijās minūtes un 6,67 sekundēs, finišējot ceturtajā vietā un pusfinālā neiekļūstot.

Labāko rezultātu slēpojumā sasniedza Sundlinga, no kuras latviete atpalika 1,79 sekundes. Otrā bija šveiciete Nadīne Fendriha (+0,39), kura finālā ierindojās sestajā vietā, bet trešā - vēl viena Šveices slēpotāja Alina Meiere (+0,54).

Uzvaru finālā izcīnīja zviedriete Linna Svāna, kura finišēja pēc trim minūtēm un 0,67 sekundēm.

Otro vietu nopelnīja Maja Dālkvista, kura uzvarētājai zaudēja 2,16 sekundes, bet trešo - Sundlinga, kura Svānai piekāpās 2,22 sekundes.

Pirmās piecas vietas ieņēma Zviedrijas sportistes.

Pasaules kausa kopvērtējumā sievietēm līdere amerikāniete Džesija Diginsa ir iekrājusi 1641 punktu, zviedrietei Linnai Svānai ir 1412 punkti, bet Frīda Kārlsone ar 1266 punktiem ir trešā.

Eiduka ar 581 punktu ieņem 18.vietu.

Svētdien slēpotājas plkst.10.30 pēc Latvijas laika sacentīsies 20 kilometros ar kopēju startu brīvajā stilā.

Gada sākumā Eiduka Itālijā "Tour de Ski" seriāla pēdējā posmā izcīnīja piekto vietu, atkārtojot augstvērtīgāko rezultātu Latvijas slēpošanas vēsturē, bet kopvērtējumā latviete bija astotā, sasniedzot jaunu rekordu.

Februārī tiks aizvadītas sacensības Ziemeļamerikā - Kenmoras pilsētā Kanādā un Mineapolisas trasē ASV. Pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā, martā aizvadot posmus Lahti (Somija), Oslo un Drammenē (Norvēģija), kā arī Fālunā (Zviedrija).