Sudraba zēni

Zelta zēns un MVP | Amadeo Della Valle | "Sudraba Zēni" #4 (latviski)

Sudraba zēni

Toreiz apjūsmoja, tagad pats laukumā | Juris Vītols | "Sudraba Zēni" #6

Melnā darba darītājs | Ojārs Siliņš | "Sudraba Zēni" #5

Basketbolists Ojārs Siliņš: Talants un vienotība valstsvienību Pasaules kausā var aizvest tālu

Ojārs Siliņš bija viens no Latvijas U-20 basketbola izlases līderiem komandai sudrabotajā 2013. gada Eiropas čempionātā, bet vēlāk attiecības ar pieaugušo valstsvienību izvērtās vēsākas gan savainojumu, gan karjeras izvēļu dēļ. Siliņš Latvijas Radio podkāstā "Sudraba zēni" pastāstīja, ka neskumst par ierobežoto pieredzi valstsvienībā, taču noteikti jutīs līdzi valsts izlasei Pasaules kausa finālturnīrā, pat ja pats tajā nepiedalīsies.

Pēc U-20 čempionāta treneris Ainars Bagatskis uzaicināja Siliņu kandidēt uz vietu valstsvienībā dalībai Eiropas čempionātā, taču basketbolists arvien uzskata par prātīgu savu lēmumu atturēties, jo tolaik joprojām bija nelielas problēmas ar potīti, un vajadzēja paturēt prātā arī klubu sezonu.

Podkāsts "Sudraba zēni"

Latvijas Radio podkāstā "Sudraba zēni" basketbola apskatnieks Andrejs Siliņš 10 epizodēs kopā ar panākuma kaldinātājiem un notikuma līdzgaitniekiem atskatīsies uz 10 gadu seno vēsturi, kad Artūra Štālberga vadītā U-20 izlase izcīnīja sudrabu Eiropas čempionātā.

Pirmo reizi lielās izlases darbā Siliņš iesaistījās 2016. gadā – pirmais lielais oficiālais turnīrs Ojāram bija kvalitatīvi aizvadītā Rio olimpisko spēļu kvalifikācija, savukārt uz 2017. gada Eiropas čempionātu viņš neaizbrauca savainojumu dēļ. Kopš tā laika izlašu logos Siliņš bieži neiesaistījās veselības likstu dēļ un netika iekļauts arī valstsvienības sākotnējā pieteikumā 2023. gada Pasaules kausa finālturnīram.

"Mums ir lieliska izlase, daudz labu džeku, kas ir pelnījuši vietu izlasē, tāpēc es varu tikai fanot par viņiem," teica Siliņš. "Galvenais ir rezultāts, un es redzu arī, kas man ir priekšā, cik daudz labu un talantīgu džeku ir tieši šobrīd. Arī manā pozīcijā 3–4 ir tieši vislielākais pieplūdums, tāpēc var tikai priecāties."

Siliņš cer, ka Latvijas izlasei pasaules čempionāts vasaras beigās izdosies, un ir pamats cerēt uz labiem panākumiem.

"Man liekas, mums [izlasei] ir iekšā daudz. Tas talants, kas mums ir, un tā vienotība var tālu aizvest," sacīja Siliņš. "Es ļoti vēlētos, pirmkārt, lai vismaz ir tā iespēja, ka [savainojumu dziedējošais] Rihards Lomažs atgriežas, viņš tiešām to būtu pelnījis."

Pašreizējo valstsvienības galveno treneri Luku Banki Siliņš uzteica kā speciālistu ar harismātisku raksturu, un tajā pašā laikā ļoti ieinteresētu izlases norisēs. Banki ir pamainījis izlases spēles stilu ar daudz kustībām, un tas vismaz līdz šim ir devis lieliskus rezultātus, paskaidroja Siliņš. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by O.J. (@silinsojars)

Veselības problēmas Siliņam pēdējā gadā ir izdevies puslīdz sakārtot. Karjerā viņš ir mainījis daudz klubu, bet maijā pagarināja līgumu uz nākamo sezonu ar Polijas vienību Ostruvas "Stal", kur labi jūtas. Turklāt aizvadītā sezona bija laba gan viņam personīgi un komandai, gan izveidojās laba saikne ar treneri.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by O.J. (@silinsojars)

Siliņš uzskata, ka komandā panākumu gūšanai spēlētājiem nav obligāti būt sirdsdraugiem. Vienmēr komandā ir spēlētāji, ar ko komunicē vairāk, ar ko mazāk, bet svarīgākais ir darba kultūra un basketbolistu spēja parādīt raksturu, nepadodoties spēļu laikā. 

Ojārs piekrīt sava pirmā aģenta teiktajam, ka ļoti labam spēlētājam ir jābūt 70% komandā ienīstam un 30% mīlētam. Pēc paša karjerā novērotā Siliņš pārliecinājies, ka visiem līderiem ir rakstura īpašības, ko nav līdz galam viegli pieņemt, bet tas ir normāls darba process, kurā ir iespējams arī sadarboties. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by O.J. (@silinsojars)

Siliņš jau ļoti agrā vecumā bija pārliecināts, ka nākotnes karjeru vēlas veidot ārzemēs, lai apgūtu ko jaunu tiklab basketbolā, kā dzīvesziņā kopumā. Par savu izvēli Ojārs nešaubījās jau 16 gadu vecumā, pirmoreiz dodoties uz Itāliju, lai gan ģimene jaunā censoņa nostāju pieņēma tikai pamazām. 

"Latvijā palika ļoti labi draugi, skolā normāli gāja, bet, ja biju pārliecināts par savu izvēli, uz to gāju jau ļoti, ļoti agrā vecumā," paskaidroja Siliņš.

KONTEKSTS:

Šogad Latvijas basketbola vēstures grāmatā tiks rakstīta jauna lappuse – vīru valstsvienība pirmoreiz piedalīsies Pasaules kausa izcīņā. To gaidot, Latvijas Radio podkāstā "Sudraba zēni" basketbola apskatnieks Andrejs Siliņš atskatās uz desmit gadu seno vēsturi, kad Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionātā izcīnīja sudraba godalgas.

Podkāsta epizodes iznāk 10 nedēļu garumā līdz Pasaules kausa izcīņai augusta izskaņā. Podkāstu var klausīties Latvijas Radio lietotnē un mājaslapā, kā arī visās populārākajās raidierakstu straumēšanas platformās, bet video versijā to iespējams skatīt Latvijas Radio "YouTube" kontā un lietotnē "Spotify".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti