Porziņģis rezultatīvs «Celtics» uzvarā pār «Magic» basketbolistiem NBA spēlē

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 15 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, palīdzot Bostonas "Celtics" komandai izcīnīt uzvaru. "Celtics" vienībai otro reizi nedēļas nogalē tiekoties ar Orlando "Magic", bostonieši savā laukumā uzvarēja ar rezultātu 114:97 un guva panākumu arī sezonas 14. mājas spēlē.

Piektdien šo abu komandu savstarpējā spēlē bostonieši uzvarēja ar 128:111. Šajā spēlē Porziņģis nepiedalījās.

Svētdienas mačā Porziņģis laukumā pavadīja 28 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā realizēja četrus no astoņiem divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un savu vienīgo soda metienu. Tāpat viņš pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, pieļāva četras kļūdas un divreiz pārkāpa noteikumus. "Celtics" ar Porziņģi laukumā iemeta par četriem punktiem vairāk nekā ielaida.

Bostonas "Celtics" - Orlando "Magic" spēles epizodes

Bostoniešiem ar 31 punktu, sešām rezultatīvām piespēlēm un piecām atlēkušajām bumbām izcēlās Džeilens Brauns, 23 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles bija Džeisonam Teitamam, bet 14 punktus guva Džrū Holidejs.

Orlando komandā Paolo Bankēro guva 36 punktus un izcīnīja desmit bumbas zem groziem, kamēr 13 punkti bija Džeilenam Sagsam.

Pirmajā "Celtics" uzbrukumā Porziņģis izpildīja neprecīzu tālmetienu, tāpat mērķi nesasniedza viņa nākamie divi metieni. Tuvāk pirmās ceturtdaļas vidum latvietis atzīmējās ar bumbas triecienu grozā no augšas un realizēja arī pirmo "trejaci" (9:16). Vēlāk Porziņģis realizēja metienu pēc pagrieziena (20:23), taču izpildīja nesekmīgu "alley-oop" metienu pēc Teitama piespēles.

Liepājnieks laukumā bija visu pirmo ceturtdaļu, kuru "Celtics" zaudēja ar 27:31, pretiniekiem lielāko daļu jeb 19 punktus gūstot Bankēro. Nepilnas piecas minūtes pirms pirmā puslaika beigām, kad "Celtics" bija priekšā ar 46:41, Porziņģis atgriezās laukumā un vēlāk pēc Brauna piespēles trieca bumbu grozā no augšas, tobrīd panākams desmit punktu pārsvaru (53:43). Dodoties puslaika pārtraukumā, mājinieki bija vadībā ar 61:50.

Otrajā puslaikā Porziņģis jau pirmajā uzbrukumā realizēja tālmetienu, bet ceturtdaļas otrajā pusē viņš izcēlās ar spilgtu epizodi, kurā no aizsega veidošanas paspēja iegūt atlēkušo bumbu cīņā ar trīs pretiniekiem un raidīt to grozā, pievienojot arī precīzu soda metienu (72:65). Atpūta latvietim tika dota divarpus minūtes pirms ceturkšņa beigām, kad bostonieši bija vadībā ar 75:67.

Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad "Celtics" bija vadībā ar 103:87, Porziņģis atgriezās laukumā, bet pāris minūtes vēlāk kopā ar mājinieku pamatspēkiem tika nomainīts ar rezervistiem. Bostonas komanda spēli uzvarēja ar rezultātu 114:97.

"Celtics" ar 20 uzvarām 25 spēlēs ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē, bet "Magic" ar bilanci 16-9 ir ceturtā.

Otrdien "Celtics" sāks četru izbraukuma spēļu sēriju Rietumkrastā, tiekoties ar Goldensteitas "Warriors".