Itālijas kluba basketbolists Gražulis: Vietējie iedzīvotāji ir piesardzīgi, bet ļoti mierīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis pārstāv Itālijas otrās spēcīgākās līgas klubu Tortonas "Bertram". Itālijā viņš ir kopā ar sievu un mazo dēlu, paniku nelielās pilsētiņas iedzīvotājos neizjūt. Treniņi un spēles klubam pagaidām ir atceltas, bet spēlētājiem ieteikts vingrot mājās, jo uz ielas iet drīkst tikai īpašos gadījumos. Gražulis Latvijas Radio pastāstīja, ka pārāk nepārdzīvo un gaida situācijas uzlabošanos.

Tortona ir Pjemontas reģionā netālu no Milānas, bet ne "Covid-19" visvairāk skartajā teritorijā. Vietējie iedzīvotāji ļoti mierīgi visu uztver, bet ir piesardzīgi un staigā maskās, pastāstīja Gražulis. Veikalos neesot novērojama Latvijā plašu ievērību guvusī griķu, tualetes papīra un gaļas izpirkšana. 

Andrejs Gražulis par situāciju Itālijas pilsētā Tortonā
00:00 / 04:23
Lejuplādēt

Gražulis pasmej, ka Tortonā cilvēki ir kulturāli un stāv rindā, vienīgi var nākties pagaidīt pie durvīm, ja veikalā ir par daudz cilvēku. Veikalos cilvēki varbūt iepērkas vairākām dienām, bet necenšas piekraut pilnus ratus ar makaroniem un paniku neraisa, pastāstīja Latvijas basketbolists. 

Iespējams, tādēļ, ka ierobežojumi slimības dēļ Itālijas ziemeļos ir spēkā jau ilgāku laiku, iedzīvotāji jau ir apraduši ar situāciju, saskata Gražulis.

"Pēc tā, kas notiek Latvijā, te ir ļoti mierīgi," teica Latvijas spēlētājs. "Tas ir ļoti atkarīgs no cilvēkiem - ir, kas uz situācijām reaģē asi, un ir tādi, kas visu uztver ļoti mierīgi un dzīvo tālāk. Varbūt dzīvē ko pamaina un ir piesardzīgāki, bet lieki nepaniko."

Sezona komandai vēl neesot atcelta, bet uz laiku pārtraukta ar cerību, ka pēc situācijas normalizēšanās varēs atsākt spēlēt. Algas spēlētājiem klubs joprojām maksā, un Gražulis cer, ka problēmām nevajadzētu būt. Viņš paļaujas, ka sezonu izdosies pabeigt un pēc tās kopā ar ģimeni varēs veiksmīgi atgriezties mājās. Gražulis spriež, ka atgriešanās Latvijā ar ģimeni pandēmijas laikā būtu pārāk sarežģīta. 

Pandēmijas dēļ Tortonas "Bertram" sapulcē sākotnēji katram basketbolistam noteica individuālus uzdevumus treniņiem ārā. Kad pāris dienas vēlāk Itālijas valdība noteica ierobežojumus iziešanai no mājas, basketbolistiem norādīja kustēties telpās, lai neierūsētu. Gražulis uzsvēra, ka visi saprot, kas jādara, lai neapdraudētu sevi un citus. Viņš nešaubās, ka pašlaik galvenais ir domāt ar galvu un neizdomāt neko lieku, līdz pandēmijas jomā kompetentāki cilvēki atradīs izeju no situācijas. Skrienot un panikojot neko nepanākt, uzsvēra basketbolists.

Gražulis nav vienīgais Latvijas basketbolists, kurš piespiedu kārtā atrodas dīkstāvē Itālijā. Arī Itālijas augstākās līgas spēlētājs Ingus Jakovičs un otrās līgas pārstāvis Artūrs Strautiņš ir identiskā situācijā. Tāpat vairāki latvieši Itālijā ir arī zemāka līmeņa basketbola līgu komandās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti