14 basketbola izlases kandidāti turpina gatavoties «Baltijas ceļam»

Latvijas vīriešu valstsvienība turpina gatavoties Igaunijas basketbola simtgadei veltītajam turnīram “Baltijas ceļš”, kas notiks Tallinā, “Saku Suurhall”, un Latvijas komandai kā pirmā pretiniece sestdien būs Lietuva.

Spēlētāju noslēgtie līgumi ar klubiem un veselības stāvoklis nedaudz koriģējis pirms divām nedēļām nosaukto kandidātu sarakstu. Uz Tallinu nebrauks Aigars Šķēle, Toms Leimanis un Dāvis Rozītis, bet komandai pievienojušies Andris Misters un Kristaps Gludītis. Sarakstā palikuši 14 spēlētāji, no kuriem turnīrā piedalīsies 12, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

“Basketbola savienība ārkārtējos apstākļos nodrošināja iespēju valstsvienības spēlētājiem trenēties, gatavojoties sezonai. To izmantojuši gan pieredzējušie, gan jaunie basketbolistiem. Paldies treneriem par darbu, paldies spēlētājiem, kuri pārstāvēs Latviju “Baltijas ceļa” turnīrā. Iegūtā pieredze būs ļoti vērtīga gan spēlētājiem karjeras turpinājumā, gan valstsvienībai,” citēts LBS prezidents Raimonds Vējonis.

Tikmēr valstsvienības galvenais treneris Roberts Štelmahers norāda: “Esam aizvadījuši interesantu darba ciklu, kurā piedalījās gan labi zināmi spēlētāji, gan jaunie talanti. Pirmajā mēnesī pārsvarā bija individuālais darbs. Pārbaudes spēles sākotnēji netika plānotas, tāpēc, kad saņēmām igauņu uzaicinājumu, piedalīšanās bija brīvprātīga. Ar spēlētājiem, kuri izteica vēlēšanos spēlēt Tallinā, pēdējās nedēļās pastrādājām mērķtiecīgāk. Būs interesanti pārbaudīt jaunos spēlētājus nopietnu spēļu apstākļos.”

Tikmēr valstsvienības kapteinis Kaspars Bērziņš uzsver, ka spēlētāji bija sailgojušies pēc basketbola un kopā būšanas. “Ir daudz jaunu seju, vēl labāk jāiepazīst vienam otru un jātiek vaļā no lieka kautrīguma. Centīsimies parādīt labu sniegumu,” piebilda kapteinis.

Zīmīgi, ka “Baltijas ceļa” turnīru varēs klātienē vērot skatītāji, taču, ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, “Saku Suurhall” varēs atrasties ne vairāk kā 1500 cilvēku, ieskaitot sacensību dalībniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti