«TTT Rīga» basketbolistes izslēgšanas turnīru Eirokausā sāk ar drošu uzvaru Grieķijā

Latvijas sieviešu basketbola klubs "TTT Rīga" trešdien izcīnīja drošu uzvaru FIBA Eirokausa izslēgšanas turnīra pirmās kārtas pirmajā mačā, sperot platu soli pretī iekļūšanai nākamajā kārtā. Rīdzinieces izbraukumā ar rezultātu 72:53 uzvarēja Kristīnes Vītolas pārstāvēto Grieķijas komandu Pirejas "Olympiacos".

Atbildes spēle paredzēta 21. decembrī Rīgā. Astotdaļfinālā, kurā pretiniekos būs Šarlevilmezjēras "Flammes Carolo" vai Larošas pie Jonas "Roche Vendee", iekļūs uzvarētāja divu maču summā.

"TTT Rīga" rindās Ieva Pulvere realizēja piecus no astoņiem tālmetieniem, guva 23 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva četras rezultatīvas piespēles un pārtvēra sešas bumbas,

pa 13 punktiem guva trīs tālmetienus realizējušās Vanesa Jasa un Kira Lamberta, kura arī pievienoja četras bumbas zem groziem un piecas rezultatīvas piespēles. Ar 11 punktiem piebalsoja Margo Klavo, bet seši punkti un astoņas atlēkušas bumbas bija Gabijai Meškonītei.

Mājiniecēm 11 punktus guva Bruka Viljamsa, pa desmit iemeta Eleanna Kristinaki un Rebeka Tobina, kurai bija arī deviņas atlēkušās bumbas. Vītolai bija vislielākais spēles laiks (35:18), deviņi punkti, septiņas bumbas zem groziem un divi bloķēti metieni.

Spēles sākums bija mazrezultatīvs, bet pirmās ceturtdaļas otrajā pusē rīdziniecēm izdevās attālināties rezultātā, lielākoties pateicoties labākai metienu precizitātei. Pēc pirmajām desmit minūtēm Mārtiņa Gulbja vadītā komanda bija vadībā ar 24:13, un trešdaļu no viešņu punktiem jeb astoņus bija guvusi Jasa.

Otro ceturtdaļu "TTT Rīga" basketbolistes sāka ar izrāvienu 11:1 un vēl vairāk nostiprinājās vadībā, puslaika pārtraukumā dodoties ar 14 punktu pārsvaru (43:29). Trešajā ceturtdaļā, lielu artavu rezultāta veidošanā dodot Pulverei, viešņas vēl vairāk nostiprinājās priekšā, un arī ceturto ceturtdaļu, kas bija mazrezultatīva, izdevās uzvarēt (72:53).

F grupā "TTT Rīga" svinēja sešas uzvaras sešās spēlēs, ieņemot pirmo vietu un tiekot izsētām ar sesto numuru, bet "Olympiacos" ar trim uzvarām ieņēma trešo vietu, kvalificējoties izslēgšanas spēlēm kā ceturtā labākā trešo vietu ieņēmēja un tiekot izsēta ar 27. numuru.

Apakšgrupas spēlēs "TTT Rīga" izbraukumā uzvarēja "Olympiacos" ar 77:68, bet savā laukumā – ar 59:55.

"TTT Rīga" sezonas sākumā nepārvarēja FIBA Eirolīgas kvalifikāciju, tādējādi sezonu turpinot pēc spēka otrajā klubu turnīrā Eiropā.

Eirokausa izslēgšanas spēlēm kvalificējās katras grupas divas labākās komandas un astoņas no 12 trešo vietu īpašniecēm. Izslēgšanas spēles sāksies decembra vidū un risināsies piecās kārtās, uzvarētāju noskaidrojot divu spēļu summā.

Pagājušajā sezonā "TTT Rīga" ne Eirolīgā, ne Eirokausā nespēlēja, taču ieņēma pirmo vietu Baltijas Sieviešu basketbola līgā (BSBL) un Latvijas čempionātā.