Latvijas Basketbola līgas finālsērijas 3. spēle "VEF Rīga" - BK "Ventspils". Intervija ar Igoru Miglinieku
Latvijas Basketbola līgas finālsērijas 3. spēle "VEF Rīga" - BK "Ventspils". Intervija ar Glenu Koziju

Latvijas Basketbola līgas finālsērijas 3. spēles "VEF Rīga" - BK "Ventspils" epizodes

«VEF Rīga» basketbolisti uzvar fināla trešajā spēlē, izvirzās vadībā sērijā. Svarīgākie notikumi

Pašreizējie titula īpašnieki "VEF Rīga" ceturtdien mājās ar 84:69 pieveica BK "Ventspils" vienību un izvirzījās vadībā Latvijas basketbola līgas (LBL) zelta finālsērijā. Cīņā līdz četrām uzvarām "VEF Rīga" panāca 2:1 pārsvaru.

Uzvarētājiem 26 punktus nodrošināja Glens Kozijs, savukārt Kristers Zoriks pievienoja 19 punktus. Ventspilniekiem rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Ivans Gandija-Rosa.

Laukuma saimniekiem ātrā spēlē izdevās efektīvs sākums, septiņās minūtēs panākot 15:3. Pirmās ceturtdaļas izskaņā "VEF Rīga" saglabāja astoņu punktu pārsvaru (17:9), bet pēc pārtraukuma Kristapa Medisa enerģija palīdzēja ventspilniekiem samazināt deficītu līdz -3 (14:17). Tomēr mājinieki ātri atguvās un pēc Zorika trāpīta trīspunktu metiena rezultāta starpība atkal sasniedza divciparu skaitli (25:14). Artis Ate pāris minūtes pirms puslaika beigām panāca "VEF Rīgai" jau 16 punktu pārsvaru (37:21) un pārtraukumā līderi devās ar +13 punktiem (42:29).

Saruna ar Edmundu Elksni un Arti Ati

"Ventspils" basketbolists Edmunds Elksnis pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda netiek galā ar pretiniekiem cīņā vienam pret vienu un mazajiem spēlētājiem ir vairāk jāstrādā aizsardzībā. Savukārt Ate sacīja, ka "VEF Rīga" ātrajās pārejās zaudēja pārāk daudz punktu un steigas dēļ pieļāva kļūdas.

Artūra Ausēja trīs trāpīti trīspunktu metieni atgrieza "Ventspili" spēlē, un viesi spēja samazināt deficītu līdz sešiem punktiem (43:49). Turpretim "VEF Rīgai" trešās ceturtdaļas galotnē līdera cienīgu sniegumu uzbrukumā rādīja Kozijs, un mājinieki pēdējā pārtraukumā devās ar 13 punktu pārsvaru (60:47).

Ausējs pēdējās ceturtdaļas vidū pameta laukumu piezīmju normas dēļ, vienā epizodē nopelnot gan personisko, gan tehnisko piezīmi, un Ventspils komanda neatrada risinājumus, kas ļautu pacīnīties par uzvaru.

Saruna ar Glenu Koziju

Kozijs pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka nav svarīgi, kurš gūst visvairāk punktu, jo uzvaras gadījumā komandā visi ir priecīgi. Viņš uzsvēra, ka nākamajā spēlē Ventspilī komandai jāsaglabā tikpat liela koncentrēšanās, jo čempionu titulam nepieciešamas vēl divas uzvaras.

Saruna ar Jāni Gailīti

"VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā neslēpa, ka komandas līderu devums ir svarīgs faktors. Savukārt pretiniekiem ir daudz spēlētāju, kas var rezultatīvi uzbrukt un radīt draudus, tādēļ jānospēlē labāk aizsardzībā un cīņā par atlēkušajām bumbām, uzsvēra Gailītis. Viņš atgādināja, ka komandai jācīnās ar maksimālu enerģiju.

Saruna ar Gintu Fogelu

Savukārt Ventspils komandas galvenais treneris Gints Fogels no savas komandas gaidīja lielāku koncentrēšanos un stingrāku pretdarbību tik nopietnam pretiniekam. Fogels uzsvēra, ka arī jāzina, pret kuru pretinieku vairāk jānospēlē individuāli, bet noliedza, ka draudus radītu tikai trīs "VEF Rīga" līderi.

Saruna ar Reini Lāci

Basketbola apskatnieks Reinis Lācis pirms spēles sacīja, ka "VEF Rīga" uz priekšu velk līderu trijotne, bet Ventspils komandas spēks ir sastāva dziļums. Abas finālistes ir spēles rokrakstā atšķirīgas komandas, kas dueli padara jo aizraujošāku, piebilda Lācis.

Sērijas turpinājumā ceturtais mačs būs svētdien, 14. maijā, Ventspilī, bet titula ieguvēji kļūs zināmi ne vēlāk kā 20. maijā. Finālsēriju ar uzvaru viesos sāka ventspilnieki, bet nākamajā cīņā "VEF Rīga" izbraukumā revanšējās.

Pusfināla sērijā "VEF Rīga" pieveica BK "Liepāja" basketbolistus, savukārt BK "Ventspils" pārspēja BK "Ogre" vienību. Pusfinālu zaudētāji tiekas cīņā par bronzas godalgām.

Abas finālistes titula sērijā tikās arī pirms gada, kad čempionu laurus izcīnīja "VEF Rīga".