Vācijas basketbolisti finālā pieveic serbus, pirmoreiz izcīna Pasaules kausu

Vācijas valstsvienība svētdien finālā Manilā ar 83:77 uzvarēja Serbijas basketbolistus un pirmo reizi izcīnīja Pasaules kausu. Vācieši turnīrā uzvarēja visās spēlēs un pelnīti nodrošināja nacionālās izlases vēsturē lielāko panākumu.

Čempioniem rezultatīvākais titula mačā bija 28 punktus guvušais Deniss Šrēders, kuru atzina par finālturnīrā vērtīgāko spēlētāju (MVP). Francs Vāgners uzvarētājiem pievienoja 19 punktus, savukārt Serbijas izlases līderis Aleksa Avramovičs iekrāja 21 punktu.

Ne metodiskajai Serbijas izlasei, nedz spilgtus talantus pulcējušajai Vācijai pirmajā puslaikā neizdevās iekrāt nozīmīgu pārsvaru, un vadība augstas klases mačā mainījās ik pa brīdim. Serbijas izlase neveiksmīgā epizodē jau pirmās ceturtdaļas vidū palika bez aizsarga Ogņena Dobriča, kurš devās uz ģērbtuvēm kājas savainojuma dēļ.

Pasaules kausa fināla epizodes

Vienlīdz spraigi ar neizšķirtu rezultātu 47:47 sākās trešā ceturtdaļa, kuras turpinājumā pirmais būtiskais atrāviens izdevās Vācijas izlasei. Vācieši efektīvāk nospēlēja aizsardzībā un vairākkārt punktus guva ātros triecienos. Tuvojoties ceturkšņa pēdējām divām minūtēm, Francs Vāgners bija precīzs no groza apakšas, un pirmo reizi rezultāta starpība sasniedza divciparu skaitli (64:53).

Pēdējo ceturtdaļu Vācijas izlase sāka ar 12 punktu vadību (69:57), turpretim serbi nepilnās piecās minūtē pietuvojās līdz četru punktu deficītam (69:73). Cīņas galotnē Vācijai divas minūtes pirms beigu svilpes bija deviņu punktu pārsvars, bet tas vēl nebija intrigas atrisinājums. Serbiem pēdējās minūtes sākumā bija iespēja ar brīvu trīspunktu metienu panākt neizšķirtu, tomēr Marko Guduričs netrāpīja. Deniss Šrēders vēl caurgājienā guva svarīgu grozu Vācijai, turpretim serbiem izredzes vēl vairāk saruka uzbrukumā pieļautas kļūdas dēļ.

Pasaules kausa zvaigžņu pieciniekā līdzās Šrēderam iekļāva serbu Bogdanu Bogdanoviču, kanādieti Šaju Gildžesu-Aleksandru, ASV basketbolistu Entoniju Edvardsu un Slovēnijas pārstāvi Luku Dončiču.

Abas finālspēles dalībnieces pretendēja uz pirmo pasaules čempionu titulu. Serbijas izlase pēc Dienvidslāvijas sabrukuma finālā spēlēja 2014. gadā, kad izšķirošajā cīņā zaudēja ASV basketbolistiem. Turpretim Vācijas izlasei nekad iepriekš nebija izdevies sasniegt finālu.

Vācijas valstsvienība ceturtdaļfinālā aizšķērsoja ceļu uz medaļām Latvijas izlasei. Sarežģītāks ceļš līdz finālam bija serbiem, kam toties izšķirošajās izslēgšanas cīņās līdz zelta duelim sekmējās nevainojami.

Kanādas un ASV spēles epizodes

Iepriekš svētdien bronzas medaļas nodrošināja Kanādas izlase, kas spēlē par 3. vietu ar 127:118 pagarinājumā pieveica ASV basketbolistus.

Atskats uz Pasaules kausa finālturnīru ar treneri Raimondu Feldmani

Teksta tiešraides arhīvs

Latvijas valstsvienība debiju finālturnīrā sestdien noslēdza ar 5. vietu un uzvaru ar graujošu rezultātu pār Lietuvu.

KONTEKSTS:

Pasaules kausā pirmajā grupu kārtā Latvijas valstsvienība Indonēzijā uzvarēja Libānu un pieveica Francijas izlasi, bet zaudēja Kanādas basketbolistiem. Savukārt otrajā grupu kārtā latvieši uzveica līdzšinējos Pasaules kausa īpašniekus spāņus un ar uzvaru pār Brazīliju sasniedza ceturtdaļfinālu, kur zaudēja Vācijai. Pusfinālā par 5. vietu latvieši pārspēja Itālijas valstsvienību

Finālturnīrā pirmo reizi piedalījās 32 valstsvienības, un Latvijas izlase spēlēja debitantes statusā.