Latvijas basketbolisti uzvar Itāliju, par 5. vietu Pasaules kausā spēlēs pret Lietuvu

Latvijas vīriešu basketbola izlase ceturtdien Filipīnās ar 87:82 uzvarēja Itālijas valstsvienību un Pasaules kausa finālturnīra noslēgumā spēlē pret Lietuvu cīnīsies par 5. vietu.

(papildināts ar Latvijas izlases nākamajiem pretiniekiem)
Pusfinālā par 5. vietu Latvijai ar 28 punktu guvumu rezultatīvākais bija Andrejs Gražulis, bet Aigars Šķēle pievienoja 12 punktus un deviņas rezultatīvas piespēles. Itālijai 20 punktu nodrošināja Luidži Datome.

Latvijas izlasei neveiksmīgs bija spēles sākums, nonākot iedzinējos ar 10 punktu deficītu, toties otrajā ceturtdaļā komanda atguvās un puslaika noslēgumā jau bija pārņēmusi vadību. Itālijas izlase trešajā ceturtdaļā spēja uz brīdi saasināt cīņas gaitu, bet lūzumu spēlē vairs nepanāca.

Itālijas izlases precizitāte metienos un Latvijas izlases kļūdas ļāva dienvidniekiem pirmajās četrarpus minūtēs izvirzīties vadībā 10:3. Itālieši tika pie brīvām iespējām mest trīspunktniekus un nekavējās to izmantot, pieaudzējot pārsvaru līdz 13 punktiem (23:10). Līdz ar pirmās ceturtdaļas beigu signālu tālmetienu trāpīja Rolands Šmits, un pārtraukumā Latvijas basketbolisti devās ar astoņu punktu deficītu (18:26).

Snaiperu prasmes no trīspunktu līnijas apliecināja arī latvieši, otrajā ceturtdaļā ātri sadeldējot iztrūkumu līdz pieciem punktiem (24:29). Itālijas basketbolistiem pretinieku kļūdas palīdzēja uz brīdi atgūt divciparu pārsvaru (34:24), tomēr metienos viņiem jau bija jārēķinās ar Latvijas basketbolistu aktīvāku pretdarbību, un tas samazināja trāpījumu precizitāti. Pēc Gražuļa trīspunktnieka Itālijai atlika vairs tikai minimāls pārsvars, bet

puslaika priekšpēdējā minūtē Rodions Kurucs pirmo reizi vadībā izvirzīja Latviju (43:42).

Otrā puslaika sākumā Artūrs Žagars ar diviem trīspunktniekiem panāca Latvijas izlasei jau +10 (52:42). Spēles garšu atguvušie latvieši nostiprinājās vadībā, efektīvi cīnoties gan aizsardzībā, gan atrodot labas iespējas uzbrukumā. Ceturtdaļas vidū itālieši atguvās, bet tuvāk par -2 netika, un Latvijas izlase pēdējā pārtraukumā devās ar septiņu punktu vadību (67:60).

Noslēdzošajā ceturksnī Itālijas izlase uzturēja intrigu un pēdējā minūtē samazināja Latvijas pārsvaru līdz diviem punktiem (84:82), tomēr latvieši mača izskaņā nospēlēja gana droši, lai nosargātu uzvaru, svarīgu trīspunktnieku 24 sekundes pirms beigu svilpes realizējot Gražulim.

Itālijas izlasei spēlē uz rezervistu soliņa palika komandas vienīgais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs Simone Fontekio.

Turnīra izskaņā Latvijas valstsvienība sestdien mērosies spēkiem ar lietuviešiem, kas otrā pusfinālā par 5. vietu ar 100:84 uzvarēja Slovēnijas izlasi.

Lietuvas-Slovēnijas spēles epizodes

Lietuvieši rezultatīvajā pirmajā ceturtdaļā izvirzījās vadībā 33:21, bet iespaidīgāko pārsvaru nodrošināja pēdējā ceturksnī. Lietuvai 24 punktus guva Jons Valančūns, savukārt Slovēnijas izlases līderis Luka Dončičs iekrāja 29 punktus.

Slovēnijas un Itālijas izlases sestdien tiksies spēlē par 7. vietu.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko basketbolistu spēlē pret Itāliju rezultāti

Teksta tiešraides arhīvs

Finālturnīrā tiek izspēlētas visas vietas labāko astotniekā.

Galvenie pusfināli notiks piektdien – Serbijas izlases pretinieki būs Kanādas basketbolisti, bet ASV izlase mērosies spēkiem ar Vāciju, kas ceļu uz spēcīgāko komandu četrinieku aizšķērsoja Latvijas valstsvienībai.

KONTEKSTS:

Pirmajā grupu kārtā Latvijas valstsvienība Indonēzijā uzvarēja Libānu un pieveica Francijas izlasi, bet zaudēja Kanādas basketbolistiem. Savukārt otrajā grupu kārtā latvieši uzveica līdzšinējos Pasaules kausa īpašniekus spāņus un ar uzvaru pār Brazīliju sasniedza ceturtdaļfinālu.

Finālturnīrā pirmo reizi piedalījās 32 valstsvienības, un Latvijas izlase ir debitantes statusā. Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā svētdien, 10. septembrī, Filipīnu galvaspilsētā Manilā.