Eiropas kausa 6.posms "Māra Štromberga" trasē. Mikus Strazdiņš

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Latvijas Basketbola līgas 2. finālspēle BK "Ventspils" - "VEF Rīga"

«VEF Rīga» bez problēmām uzvar «Ventspils» basketbolistus, finālsērijā panākot 1-1

Svētdien Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas otrajā spēlē BK "Ventspils" uzņēma "VEF Rīga" basketbolistus, taču viesi šajā spēlē bija pārāki, uzvarot ar 91:74. Finālsērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuva 1-1.

Pirms spēles "VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis LTV atzina, ka pirmajā finālsērijas spēlē neizdevās pēdējās piecas minūtes, kas ietekmēja spēles rezultātu. Par gaidāmo spēli treneris norādīja, ka gaidāms savādāks basketbols.

Intervija ar Jāni Gailīti

Tikmēr ventspilnieku galvenais treneris Gints Fogels bija nepamierināts, ka starp finālsērijas spēlēm tik ilga pauze. Spēlētājiem gan tas nākot par labu – var apārstēt traumas un atpūsties, bet pašam viņam nepatīk.

Intervija ar Gintu Fogelu

Spēles ievadā abas komandas rādīja līdzvērtīgu sniegumu, neļaujot atrauties vairāk kā ar viena punkta starpību. Tikai pirmās ceturtdaļas ievadā vefieši spēja izraut pārsvaru, izvirzoties vadībā 24:18.

Otrās ceturtdaļas sākumā ventspilnieki sāka krāt piezīmes, sagādājot paši sev problēmas. Pirmais puslaiks noslēdzās jau ar 10 punktu deficītu, vefiešiem esot vadībā ar 50:40.

"VEF" spēlētājs Kristers Zoriks pēc pirmā puslaika norādīja, ka komandai ir vairāk jādomā par aizsardzību un jāspēlē, lai gūtu punktus ātrajos uzbrukumos.

Kristers Zoriks pēc pirmā puslaika

"Verdikts vēl nav, spēle nav beigusies," pēc pirmā puslaika teica Latvijas Basketbola savienības (LBS) līgu direktors Kristaps Janičenoks, norādot, ka ventspilniekiem vēl ir 20 minūtes, lai atspēlētos. Viņš cer, ka finālsērija būs spraiga – septiņas spēles pie pilnām tribīnēm.

Intervija ar Kristapu Janičenoku

Trešajā ceturtdaļā "VEF Rīga" turpināja audzēt pārsvaru, taču nogriežņa otrajā pusē ventspilnieki sasparojās. Tomēr trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 75:64 rīdzinieku labā. Neveiksmes turpināja vajāt kurzemniekus arī spēles pēdējā nogrieznī un mačs noslēdzās ar rezultātu 91:74, sērijā "VEF Rīga" panākot izlīdzinājumu.

Spēles spilgtākās epizodes

Mājiniekiem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Artūrs Ausējs, bet 14 punktus pievienoja Linards Jaunzems. Uzvarētājiem  izcēlās Naisers Brukss, gūstot 20 punktus, un viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Savukārt Kristers Zoriks pievienoja 19 punktus.

Šajā spēlē "VEF Rīga" izlaboja iepriekšējās spēles kļūdas, pēc mača norādīja vefietis Māris Gulbis, norādot: "Šoreiz mēs nospēlējām gudrāk." Viņaprāt, ir svarīgi nospēlēt stabili.

Saruna ar Māri Gulbi

Pirmajā finālsērijas spēlē ar 83:80 pārāki bija BK "Ventspils" basketbolisti, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0. Sērijas trešā spēle notiks ceturtdien Rīgā.

Pusfinālā "Ventspils" ar 3-1 uzvarēja "Ogres" basketbolistus, bet "VEF Rīga" ar 3-2 pārspēja "Liepāju".

Pērn par čempioniem tika kronēta "VEF Rīga" vienība, kura finālā ar 4-1 pārspēja "Ventspili".