Spēcīgo lietavu dēļ Latgalē slēgti vairāku ceļu posmi

Spēcīgo lietavu dēļ vietām Latgalē sākušies plūdi, liecina iedzīvotāju ziņojumi sociālajos tīklos. Arī “Latvijas valsts ceļi” informē, ka Latgalē satiksmei slēgti divi vietējās nozīmes ceļi, kā arī ceļa posms Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne (A13).

Nokrišņu daudzums Rēzeknes apkaimē aptuveni diennakts laikā sasniedzis jau vismaz 112 litrus uz kvadrātmetru, kas ir pusotra mēneša norma, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Sociālajā tīklā "Facebook" publicētās aculiecinieku fotogrāfijās redzams applūdis un izskalots ceļš Liepnā.

“Latvijas valsts ceļi” informēja, ka stipro lietavu dēļ Latgalē applūdis un satiksmei slēgts vietējās nozīmes autoceļš Bozova–Kaskāni (V504) pie Kārsavas.

Tāpat slēgts autoceļš Vasiļova–Višķi–Grāveri (V676). Ceļš slēgts 7,4. kilometrā – pirms Ambeļiem. Tajā vietā tas ir applūdis un izskalots. 

 


 

Vēlāk slēgts arī ceļa posms Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne (A13), kur ir izveidojies izskalojums un ūdens plūst pāri ceļam.

Šīs ir spēcīgākās lietavas pēdējo gadu laikā. Vēsturiski augustā lielākais nokrišņu daudzums diennakts laikā fiksēts 1972. gada 23. augustā Kurzemē, Nīcas novadā, kad tur nolija 150 litru uz kvadrātmetru.

Spēcīgi lijis visā reģionā un lietavas daudzviet turpināsies vēl līdz vakaram.

Lietus appludinājis laukus, dārzus, māju pagalmus, ūdens ieplūst pagrabos. Notekgrāvji un mazākās upītes sāk izkāpt no krastiem. Lauku ceļos veidojas neizbraucamas peļķes un izskalojumi.

Ūdens līmenis vairākās upēs paaugstinās par desmit centimetriem stundā un pat straujāk. Šodien gaidāma palieņu applūšana.

Arī Daugavā kāpj ūdens līmenis, taču tik lielā upē tas notiek daudz lēnāk un Daugavas krastos plūdi nedraud, tomēr ūdens līmenis būs ļoti augsts, jo vēl spēcīgākas lietavas ir Daugavas baseinā Krievijas teritorijā, kur nokrišņu daudzums pārsniedzis 150 litrus uz kvadrātmetru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti