Ogrē saglabājas ledus sastrēgums, taču plūdu draudu nav

Ogres lejtecē pie Ogres pilsētas pirmdien joprojām ir ledus sastrēgums, taču plūdu draudu nav, informē pašvaldība.

Svētdienas vakarā ledus, kas bija sablīvējies Ogres upes lejtecē, beidzot veiksmīgi izgāja Daugavā, tomēr naktī uz 1.februāri, ledum nākot no upes augšteces, lejtecē izveidojies jauns ledus vižņu krāvums.

Ūdens līmenis svētdien sasniedza 2,4 metru atzīmi virs novērojumu stacijas nulles atzīmes, tādējādi par aptuveni 35 centimetriem pārsniedzot pirmo palieņu applūšanas robežu, tomēr šāds ūdens līmenis saglabājās pavisam īsu brīdi un pirmdien tas ir krities par 1,2 metriem.

Grafiks: Ūdens līmēna svārstības Ogrē pēdējā mēneša laikā (LVĢMC/meteo.lv)
 
“Daugava spiež ledu atpakaļ. Tā tas ir bijis arī agrāk,” situāciju raksturo Uģis Ulmanis, Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks un Civilās aizsardzības komisijas koordinators.
 
Kā zināms, Rīgas HES ūdenskrātuvē Daugavā pie Ogres upes ietekas gadu gaitā izveidojušies smilšu sanesumi, kas traucē ledus iziešanu un pastiprina plūdu risku Ogres upes lejtecē. Ogres novada pašvaldība kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju jau šogad plāno uzsākt darbus, lai beidzot atrisinātu Ogres plūdu problēmu – plānots padziļināt upes gultni pie ietekas Daugavā un izbūvēt molu Ogres ūdens plūsmas koriģēšanai.
 
Ūdens līmenis Ogres upē ir krities. Sestdien ledus bija sablīvējies upē pie dārzkopības sabiedrības “Ogre”, taču tikai uz neilgu brīdi.
 
Ogres HES dambim visi aizvari izņemti, tādējādi ūdens un ledus plūsmai nekādu šķēršļu pie hidroelektrostacijas nav.
 
Lai gan situācija šobrīd nav kritiska, Ogres novada pašvaldības policijas patruļas pie upes turpina dežurēt visu diennakti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti