LVĢMC meteoroloģiskais radars atsācis darbu

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) meteoroloģiskais radars pilnībā atsācis darbu, portālu lsm.lv informēja LVĢMC sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Pelēķe.

Būtiskas problēmas meteoroloģiskā radara darbībā sākās jūnijā, un kopš tā laika radars strādāja ar traucējumiem, dati nebija korekti vai atsevišķos periodos nebija pieejami nemaz. 

Lai nodrošinātu radara nepārtrauktu darbību, tika izsludināts iepirkums par meteoroloģiskā radara rezerves daļu piegādi un tehnisko atbalstu. Sarunu procedūrā tika izvēlēts Vācijā reģistrētais uzņēmums "Selex ES GmbH", kas ir radara ražotājs un vienīgais uzņēmums, kurš varēja sniegt tehnisko atbalstu un piegādāt rezerves daļas radara ''METEOR 500C'' sistēmai, lai nodrošinātu precīzu un augstas kvalitātes darbību, kā arī sistēmā integrēto rezerves daļu tehnisko un funkcionālo savietojamību.

Kā norāda LVĢMC valdes priekšsēdētājs Kristaps Treimanis, ir noslēgts trīs gadu līgums ar radara ražotāju, kas ietver arī atbalsta sniegšanu operatīvā režīmā. Ja turpmākajos gados meteoroloģisko radaru piemeklēs tehniskas problēmas, tad tās tiks atrisinātas operatīvi.

Meteoroloģiskais radars sniedz plašu informācija klāstu par norisēm atmosfērā. Bez maksas LVĢMC savā mājaslapā internetā piedāvā vienu no radara produktiem, kas attēlo zemi sasniegušo nokrišņu intensitāti.

LVĢMC meteoroloģiskais radars atrodas netālu no starptautiskās lidostas „Rīga” un darbojas kopš 2006. gada 1. novembra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti