Sadaļas Sadaļas

Lielākajā daļā upju ledus izgājis, bet Daugavā ledus biezums vēl ap 30 centimetriem

Lielākajā daļā Latvijas upju ledus ir izgājis, bet Daugavā tas vēl saglabājas, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Ledus biezums Daugavā pie Daugavpils sasniedz 34 centimetrus, bet upes augštecē Krievijā un Baltkrievijā 20-29 centimetrus.

Latvijas upēs pārsvarā turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās ar intensitāti 1-23 centimetriem diennaktī. Atsevišķos upju posmos novērojamas nelielas ūdenslīmeņa svārstības. Ledus iešanas laikā daudzviet novērojamas krasas ūdenslīmeņa svārstības.

Daudzviet upes jau ir brīvas no ledus. Rēzeknes, Aiviekstes, Lielās Juglas, Amatas, Salacas upju posmos, kur ledus jau ir izgājis novērojamas palieku piesalas. Arī Ventā pie Kuldīgas un Lielupes augštecē un vidustecē ir palieku piesalas. Lielupē pie Mežotnes, Staļģenes un Jelgavas aizvadītajās brīvdienās gāja ledus. Daugavā un Drisā novērojama ledus sega, vietām ledus sega ar lāsmeņiem. Vietām Daugavā, Ullā un Lielupē pie Kalnciema novērojams ūdens uz ledus. Disna, Dubna, Aiviekste pie Lubāna, Gauja pie Siguldas un Carnikavas, Salaca pie Mazsalacas brīvas no ledus.

Tuvākajās dienās turpināsies upju noteces samazināšanās, atsevišķos posmos iepējamas nelielas ūdens līmeņa svārstības. Turpināsies pakāpenisks ledus segas sairšanas process. Ledus segā turpinās veidoties izskalojumi, caurkusumi, piekrastes vaļumjoslas, straujākos upju posmos turpināsies lokālas ledus sakustēšanās un iešana. Tuvākajās dienās turpināsies ledus iešana Lielupē, ledus sega sairs arī upes posmā pie Kalnciema. Iespējamas arī lokālas ledus sakustēšanās un iešanas Daugavā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt