Pēcpusdiena

Pētījums: 96% darba devēju gatavi nodarbināt vecākus pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

Pēcpusdiena

Samazinās pasažieru skaits: Slēgs maršrutus un samazinās reisu skaitu

Pļaviņu novadā Pašvaldības policija seko līdzī ūdens līmenim Daugavā un Aiviekstē

Ledus sastrēgums Daugavā pie Zeļķiem var appludināt palienes

Augšpus Pļaviņu HES ūdenskrātuves izveidojies ledus sastrēgums, kura dēļ strauji ceļas ūdens līmenis Daugavā pie Zeļķu tilta, un iespējama palieņu applūšana, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

16. janvārī uzņemts satelītattēls

Kopš nedēļas sākuma ūdens līmenis pie Zeļķiem kāpis jau par nepilniem trim metriem. Šodien tas var sasniegt palieņu applūšanas līmeni. Trešdienas rītā ūdens līmenis vēl ir aptuveni metru zemāks nekā pērnajos palos.

Vēlāk, trešdienas pēcpusdienā, ūdens līmenis pie Zeļķiem nedaudz krities, bet aizvien saglabājas augsts un pastāv iespēja, ka tas var celties, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pastāstīja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologs Andrejs Zubaničs.

Tā kā tuvākajās dienās gaisa temperatūra pieturēsies zem nulle, ledus upēs joprojām veidosies un daudzviet var būt ledus sastrēgumi, norādīja Zubaničs.

Ledus sastrēguma dēļ ūdens līmenis kāpis arī Aiviekstes grīvā, kur applūdis un slēgts pašvaldības ceļš Gostiņi - Apvedceļš - Spridzēni.

Pļaviņu novada domes priekšsēdētājs Aigars Lukss gan norādīja, ka Pļaviņās situācija ir mierīga un pašlaik bažu par aplūšanu nav. Pašvaldība arī apzinājusi mājas, kas ir plūdu zonās, un esot gatava rīkoties nepieciešamības gadījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti