Latgales upēs saglabājas augsts ūdens līmenis, vietām tas turpina kāpt

Latgales upēs saglabājas ļoti augsts ūdens līmenis, turklāt dažās lielākās upēs tas vēl turpina kāpt, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Rēzeknes upē pie Griškāniem ūdens līmenis svētdien, 27.augustā, plkst.7 bija 2,46 metrus virs stacijas nulles punkta - par septiņiem centimetriem augstāks nekā diennakti iepriekš. Tik augsts ūdens līmenis augustā Rēzeknē ir pirmo reizi novērojumu vēsturē, turklāt tas tikai par 35 centimetriem atpaliek no pēdējo gadu palu maksimālās atzīmes.

Arī Dubnas pietekā Ošā ūdens līmenis sestdien vēl kāpis par dažiem centimetriem, tomēr pēdējo stundu laikā tas vairs nepaaugstinās.

Savukārt Dubnā ūdens līmenis turpina lēnām celties - gan upes augštecē, gan lejtecē. Applūdušas palienes, un ūdens līmenis Dubnā patlaban ir tikai 20 centimetru zem 2013.gada aprīļa lielajos palos sasniegtās atzīmes.

Laucesā, Daugavpils novadā un pilsētā, ūdens līmenis joprojām ir augsts, bet vairs nepaaugstinās. Indricā, Krāslavas pusē, kopš piektdienas turpinās ūdens atkāpšanās.

Arī Pededzē ūdens līmenis sācis kristies. Aiviekstē tas turpina pakāpeniski celties, bet ūdens līmenis Aiviekstē ir krietni zemāks nekā pēdējo gadu lielākajos palos. Līdzīga situācija ir Gaujā - ūdens līmenis daudzviet turpina paaugstināties, bet, salīdzinot ar pavasara paliem, ūdens līmenis nav augsts.

Daugavā augšpus Daugavpils ūdens līmenis pēdējās stundās sācis lēnām kristies, lejpus Daugavpils tas vēl kāpj, bet nerada nekādu apdraudējumu.

Hidroloģiskie novērojumi Latgalē tiek veikti Daugavā un tās pietekās Indricā, Laucesā un Dubnā, Dubnas pietekā Ošā, kā arī Rēzeknes upē, Zilupes upē un vairākos ezeros.

Šonedēļ Latgalē pārplūdušas daudzas upes, kurās nav hidroloģisko novērojumu staciju, tāpēc šīs nedēļas plūdus grūti salīdzināt ar situāciju citos gados. Dažos novados vietējie iedzīvotāji šos plūdus nodēvējuši par gadsimta plūdiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti