Janvāris bijis trešais slapjākais novērojumu vēsturē

Janvāris Latvijā bijis trešais nokrišņiem bagātākais, kopš veic laikapstākļu novērojumus, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kopš 1924. gada, kad Latvijā sākās visaptveroši meteoroloģiskie novērojumi, vēl tikai 2007. un 1959. gada janvārī nokrišņu bijis vairāk.

Janvāra nokrišņu daudzums Latvijā kopumā bijis 80,9 milimetri, bet reģionāli nokrišņu sadalījums bijis nevienmērīgs. Visvairāk lijis un snidzis Rucavā – 112,8 milimetri, bet vismazāk – Jelgavā, kur nokrišņu daudzums sasniedzis 44,1 milimetru. Janvāra nokrišņu daudzuma klimatiskā norma valstī ir 50,5 milimetri.

Janvāris bijis arī relatīvi silts. Mēneša vidējā temperatūra bija -0,6 grādi, kas ir par 2,4 grādiem siltāks par klimatisko normu. Īpaši silts bija mēneša sākums, kad 1. janvārī Daugavpilī temperatūra sasniedza 11,1 grādu – augstāko temperatūru, kāda janvārī Latvijā jebkad fiksēta. Iepriekšējais rekords piederēja 2007. gada 10. janvārim, kad Mērsragā un Jelgavā bija 10,7 grādi.

Janvārī pārspēti 47 siltuma rekordi.

Zemākā gaisa temperatūra janvārī bija -20 grādi, kas 6. janvārī fiksēti Daugavpilī, bet biezākā sniega sega fiksēta 30. janvārī Dagdā  25 centimetri. Kurzemē un valsts centrālajā daļā vienlaidu sniega sega janvārī bija periodiska parādība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti