Baltijas jūrā neparasti strauji sasilis ūdens

Ilgstoši saulainais un karstais laiks Baltijas jūras reģionā neierasti strauji paaugstinājis arī jūras ūdens virsējo slāņu temperatūru, liecina meteoroloģisko dienestu informācija.

Sevišķi strauji iesilis Rīgas līcis, kur ūdens temperatūra sasniegusi +12..+16 grādus, lai gan, piemēram, pērn šajā laikā tā bija tikai ap +6..+9 grādiem.

Ūdens virsējo slāņu temperatūra 17. maijā

Dānijas Meteoroloģijas institūta veiktā satelītinformācijas analīze liecina, ka Baltijas jūras lielākajā daļā ūdens temperatūra ir par vairāk nekā četriem grādiem augstāka, nekā tā parasti ir maija vidū; dažos reģionos, tostarp Rīgas līcī, tā ir pat astoņus grādus virs normas. 

Ūdens virsējo slāņu temperatūras novirze no klimatiskās normas 17. maijā

Tas gan nenozīmē, ka jūrā ūdens ir gana silts patīkamām peldēm, taču parasti šāda ūdens temperatūra jūrā ir tikai jūnijā. Latvijas piekrastē tikai vietām ūdens temperatūra pārsniedz +15 grādus.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informāciju siltākais ūdens ir Salacgrīvas pludmalē, kur tā pēcpusdienās sasniedz pat +20 grādu. 

Ūdens temperatūra pludmalē ir lielā mērā atkarīga no gultnes reljefa. Ja tajā ir vairāk sēkļu, kas mazina ūdens apmaiņu starp jūru un pludmales zonu, tad ūdens sasilst vairāk, ja sēkļu nav, ūdens ir krietni aukstāks.

Tāpat ūdens temperatūru ietekmē vēja virziens. Ja vējš ilgstoši pūš no krasta uz jūru, tad ūdens var būt ledaini auksts pat karstā laikā, jo vējš sasilušo ūdens virsējo slāni iepūš tālāk jūrā, tā vietā no dziļākiem slāņiem krastā paceļas auksts ūdens.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti