Trešais starptautiskais operetes festivāls jūlijā notiks Ikšķilē

No 12. līdz 14. jūlijam Ikšķilē Operetes teātris iepriecinās un pārsteigs gan mazos, gan lielos skatītājus ar krāšņiem koncertiem un pasākumiem 3. starptautiskajā operetes festivālā, vēstīja festivāla rīkotāji.

Sarīkojumi un operetes aktualitātes, solisti no Austrijas, Itālijas, Lietuvas un Izraēlas, kā arī Latvijā iemīļotie mākslinieki – Sonora Vaice, Emīls Kivlenieks, Nauris Indzeris u.c. festivāla kulminācijā – “Galā” koncertā Ikšķiles estrādē un romantisks valšu vakars. Mazie skatītāji dosies teatrālā piedzīvojumā “Radām opereti”! 

Operetes festivālu atklās koncerts “Es vēlreiz teikšu, priecājieties!”, kas notiks 12. jūlijā plkst. 19 Ikšķiles ev. luteriskajā baznīcā ar Kristīnes Prauliņas un Rīgas Gospelkora, kā arī jauno Operetes teātra solistu piedalīšanos. 

Savukārt, sestdien, 13. jūlijā, Ikšķiles novada pašvaldības zāle plkst. 12, akcentējot operetes žanra nozīmi, attīstību un daudzveidību, notiks kinolektorijs “Operetes laiks”. Festivāla apmeklētāji varēs noskatīties dažādu laikmetu un stilu operešu filmas.

Festivāls jau tradicionāli sniedz informāciju par operetes vēstures un nākotnes aktualitātēm. Tāpēc sarīkojums “Sarunas pie kafijas” sestdien plkst.17 Ikšķiles novada pašvaldības zālē būs veltīts komponista, diriģenta, pedagoga, profesora Mendeļa Baša simtgadei un pirmās 21. gadsimta latviešu oriģināloperetes “Trīs zvaigznes. Zigfrīds“ jautājumiem.

Trešā starptautiskā operetes festivāla kulminācijā – galā koncertā - Ikšķiles brīvdabas estrādē sestdienā skanēs skaistākās operešu melodijas. Koncertā piedalīsies solisti no Austrijas un Lietuvas operetes teātriem, Itālijas un Izraēlas, kā arī Latvijā iemīļotie solisti - Sonora Vaice, Nauris Indzeris, Emīls Kivlenieks, Laura Purena, Irma Pavāre un operetes dejotāji. 

Spēlēs Operetes orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Vakara noslēgumā būs valšu vakars, kurā vienas stundas garā deju tūrē Operetes orķestris un Johana Štrausa mūzika valdzinās un aizraus visus dejotgribētājus valša un polkas ritmos. 

Svētdiena būs veltīta mazajiem skatītājiem. Plkst. 12 Ikšķiles vidusskolā, kas pārtaps par īstu teātra laboratoriju, notiks teatrāls un aizraujošs piedzīvojums ”Radām opereti!” 

Interaktīvi darbojoties kopā ar Operetes teātra māksliniekiem, bērni piedzīvos un radīs savu opereti. Bērnu iemīļotie operešu varoņi ikvienu bērnu un jaunieti izvedīs caur dažādām radošajām meistardarbnīcām. Tādējādi caur spēli viņi paši kļūs par operetes izrādes dalībniekiem un veidotājiem, piedzīvojot katram bērnam svarīgo un vienreizējo sajūtu, kāda rodas darbojoties kopā ar draugiem. 

Vienlaikus viņi iepazīs operetes noslēpumus, dažādus operetes izrādes elementus – mūziku, ritmu, deju, kostīmus, rekvizītus, dekorācijas, grimu, paši piedaloties izrādes stāstā un kļūstot par izrādes dalībniekiem. Šajā sarīkojumā bērnus gaidīs gan pārsteigumi, gan dāvanas! Lai piedalītos šajā piedzīvojumā, nav nepieciešamas priekšzināšanas. 

Festivāla noslēgumā plkst.16 pie Ikšķiles estrādes visus aktīvas atpūtas cienītājus priecēs Operetes festivāla gaisa balons.

Operetes festivālu rīko Operetes teātris/Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi, mākslinieciskā vadītāja un producente Agija Ozoliņa-Kozlovska. Biļetes iepriekšpārdošanā no 1. maija “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt