Starptautiskais jaunā teātra festivāls «Homo Novus» izsludina programmu

Ikgadējais starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” šogad notiks no 6. līdz 12. septembrim, piedāvās septiņus jaundarbus un pulcēs māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Itālijas, Beļģijas, Austrālijas, Islandes un Somijas. 

Festivāla notikumi galvenokārt aptvers tuvējo Pārdaugavu ar centrālo skatuvi jaunajās "Dirty Deal Teatro" telpās un Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, informēja Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāve Laura Stašāne. 

6. septembrī 22.00 festivālu atklās pirms diviem gadiem alternatīvās mūzikas festivālā “Sansusī” izskanējušās Annas Ķirses, Andra Kalnozola un Andra Eglīša miniatūrās izrādes “Koku opera” pilsētas versija “Koku opera. Pilsēta”, kuras tapšanā šoreiz piedalās arī arhitekts Austris Mailītis. 
Komplekso un aktuālo cilvēka un dabas attiecību tēmu klimata pārmaiņu kontekstā skatīs vēl viens muzikāls jaundarbs –  režisora Viestura Meikšāna un jaunā britu komponista Olivera Līsa izrāde “Nezināmais nezināmais”, ko “Homo Novus” producē kopā ar Valmieras vasaras teātra festivālu un “Sansusī”. 

Šī tēma ir pamatā arī režisores Kristas Burānes un britu teātra mākslinieka Endija Fīlda kopdarbam “Noktirne”, kas aicinās doties pilsētā krēslas stundā, raugoties pasaulē dzīvnieka acīm, un flāmu mākslinieces Mirjamas van Imshūtas klausāmajā izrādē “Ko saka daba”, kur skatītāji  kļūst par lieciniekiem dabas skaņu interpretācijai sešu virtuozu mūziķu izpildījumā.  

Jau ierasti festivāls veicinās teātra un citu mākslu sadarbību trīs jaundarbos, kas top ar starptautiskās platformas “Magic Carpets” atbalstu. Atklājušas kopīgu interesi par dažādām lietu labošanas un uzlabošanas praksēm, pirmo reizi jaunu izrādi kopā veidos leļļu teātra režisore Māra Gaņģe un vizuālā māksliniece Kate Krolle; itāļu mākslinieks Džanmarija Tozati radīs mūsu pilsētas un sabiedrības portretējumu teatrālā lielformāta instalācijā “Mana sirds ir tukša kā spogulis”, bet brits Džons Lovs ar skaņas starpniecību pievērsīs uzmanību aizmirstām un nomaļām struktūrām pilsētas ainavā. 

Laikmetīgās dejas sadaļā – trīs jaunu, neatkarīgu horeogrāfu – latvietes Elīnas Lutces, islandietes Rosas Omarsdotiras un somietes Miras Kauto solo izrāžu vakars, kura uzmanības centrā ir telpas sievišķā kvalitāte. Pirmo reizi festivālā viesosies mākslinieki no Austrālijas – jaunais horeogrāfs Džeimss Bačelors ar izrādi “Visums”, kas tapusi zinātniskas ekspedīcijas laikā subantarktikā, apceļojot vulkāniskās salas. Ieskatu svaigākajā, kas tapis dramaturģijas jomā Baltijā, sniegs sadarbībā ar Lietuvas Nacionālo teātri rīkotie dramaturgu Matīsa Gricmaņa un Vlada Suncova tekstu lasījumi.

Tāpat programmā iekļauta arī igauņu Ēro Epnera, Marta Kangro un Juhana Ulfsaka izrāde “Darbnīca”, kas atgriežas Rīgā pēc skatītāju lūguma.

Viesizrāžu programmā šogad iekļauti arī divi spēcīgi un dziļi personiski solo darbi – beļģa Benija Klāsena izrāde “Esi sveicināta, bezjēdzība” un daļēji autobiogrāfiskā itāļu mākslinieces Silvijas Kalderoni performance ar DJ seta elementiem “MDLSX” – festivāla aicinājums sakāpinātajā viedokļu apmaiņā par dzimti un dzimumu dot balsi cilvēkam, kurš nogājis garu un grūtu ceļu, līdz nonācis pie savas patiesās identitātes. 
Ar festivāla programmu var iepazīties mājaslapā

Festivāla biļešu tirdzniecība ir sākusies "Biļešu paradīzes" tirdzniecības tīklā, bet no 7. augusta tās būs pieejamas arī Latvijas Jaunā teātra institūta birojā Miera ielā 39-2. Kaislīgākie jaunā teātra cienītāji ir aicināti iegādāties festivāla pasi, kas ļauj noskatīties visas festivāla maksas izrādes ievērojami lētāk. Tradicionāli vairākas izrādes un pasākumi skatītājiem tiks piedāvāti bez maksas.

Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa”, LR Kultūras ministrijas un Rīgas domes finansiālu atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt