Ropažos notiks starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls «Vides deja»

Lai popularizētu laikmetīgās dejas mākslu un uz ierastajām lietām paraudzītos ar citu pasaules redzējumu un sajūtām, piekto gadu pēc kārtas notiks starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls "Vides deja".

Trešo gadu pēc kārtas par tikšanās vietu izraudzīta enerģētiski piesātinātā Ropažu apkārtne, kur no 3. līdz 9.augustam vairāku profesionālu horeogrāfu un pasniedzēju vadībā notiks laikmetīgās dejas, improvizācijas, performances, izrādes, nodarbības, filmu vakari un grāmatu prezentācijas.

"Festivāla idejas pamatā - performanču veidošana āra apstākļos, apspēlējot dažādus vides objektus un teritorijas, laužot stereotipu, ka dejas māksla ir ieslodzīta tikai telpās. Ķermeņa kustību saspēle ar vides objektiem piešķir gluži citu nozīmi vietai, kuru līdz šim esam uzlūkojuši tikai kā garāmgājēji," stāsta festivāla idejas autore un radošā direktore Lilija Lipora.

Festivālā  aktīvu un radošu mēģinājumu procesā, sadarbojoties horeogrāfiem, mūziķiem, māksliniekiem un performanču dalībniekiem, tiek radīti jauni dejas mākslas darbi, kas kā kopīgs darba rezultāts skatītāju vērtējumam tiek nodots festivāla noslēgumā. Festivālā katru gadu piedalās un savās zināšanās dalās vairāki profesionāli dejotāji, dejas entuziasti, dejas studijas skolēni, mūziķi un horeogrāfi gan no Latvijas, gan no citām Eiropas valstīm. 

Šogad plānots, ka profesionālu horeogrāfu vadībā taps septiņas dejas performances, kas festivāla apmeklētājiem tiks izrādītas festivāla izskaņā 8.augustā brīvā dabā un dažādos vides objektos. Performances vadīs horeogrāfi Katrīna Albuže, Krišjānis Sants, Ēriks Ēriksons no Zviedrijas, Dmitrijs Gaitjakevičs, Agnese Bordjukova, Gunta Liepiņa un Gabija Bīriņa.

Pirmizrādi festivālā uz lielās skatuves 8.augustā plkst. 21.30 piedzīvos laikmetīgās dejas un ēnu teātra principu sintēze - izrāde "Ēnas". Izrādes attīstībā izmantoti Gustava Junga pētījumi par ēnas projekcijām cilvēka personībā un atzinums, ka tas, kas ir pretstats vadošajai funkcijai, atrodas ēnā.

Festivāla viesi šogad būs dejotāji no Slovākijas, kas 7.augustā plkst. 21.30 uz festivāla lielās skatuves rādīs dejas performanci "Bakkheia - Dancing of the Edge". Savukārt 6.augustā plkst. 21.30 festivālā tiks izrādīta horeogrāfes Olgas Žitluhinas pirms pāris gadiem radītā dejas izrāde jeb instalācija "Mazāk domā, ātrāk skriesi", kur dejā tiek atainots nerimstošs process ar sākumu un nobeigumu, un ar cerību, ka process vienmēr paliks procesā.

"Piecu gadu laikā esam pārliecinājušies, ka festivāla neierastais formāts pārsteidz ikvienu - gan pasākuma viesus, gan nejaušus garāmgājējus, garāmbraucējus un mājas iemītniekus. Festivāla laikā ikdienas lietas un vietas uz mirkli pārvēršas, lai klātesošajiem radītu citu telpas un laika izjūtu," teic Lilija Lipora.

Dalībnieku pieteikšanās festivālam līdz 27.jūlijam. Pieteikuma anketa un plašāka programma pieejama festivāla "Vides deja" mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti