Rīgā ar viesizrādi viesosies čehu eksperimentālā teātra kolektīvs «D’Epog»

Ģertrūdes ielas teātrī 12. maijā plkst. 19.00 viesosies čehu eksperimentālā teātra kolektīvs "D’Epog" ar izrādi “Prieks prieku mīl” (“Vše, co je krásné, rozmnožit má se”).

Izrāde “Prieks prieku mīl” (nosaukumā izmantots fragments no Šekspīra 8.soneta) ir "D’Epog" autordarbs, kurā apvienoti performances mākslas, fiziskā un dramatiskā teātra elementi. Iestudējums pēta svinību un svētku funkciju mūsdienu sabiedrībā, cilvēku spēju vai nespēju piedalīties svinībās, priecāties, dalīties, piedzīvot svinēšanas fenomenu komunālā un kolektīvā līmenī.

Izrādes režisore Lucia Repašska saka: “Mēs dzīvojam tādā sabiedrībā, kurai laiku pa laikam nepieciešams “atslēgties” no ikdienas un kura tīko piedzīvot “kaut ko īpašu”. Ne katra diena ir dzīres, un vairākām dienām ir jāpaiet, lai pienāktu ilgi gaidītā piektdiena. Ko un kāpēc mēs svinam? Ballīte - vai tas ir laiks, kad mums vairs nav garlaicīgi? Kas ir tas katalizators, kas mums nepieciešams, lai justos jautri? Vai mums vispār nepieciešams izbēgt no ikdienas? Un uz kurieni tad?”

Izrādes dramaturģiju veidojis Matiašs Dlabs, telpas un kostīmu mākslinieks - Matejs Sīkora, aktieri - Raģims Brihta, Zdeņeks Polāks, Janeta Prokešova un Zuzana Smutkova. Izrāde čehu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Teātra kolektīvs "D’Epog" ir eksperimentālā teātra mākslinieku grupa no Brno, Čehijas, kura aktīvi darbojas jau septīto sezonu. Kolektīvs savas aktivitātes īsteno pēc teātra laboratoriju principa, radot darbus, kas žanra ziņā robežojas ar dramatisko un fizisko teātri, performanču un multimediālo mākslu. "D’Epog" darbos liels uzsvars tiek likts uz skatītāja lomu un viņu interpretācijas brīvību. Lai liktu skatītājam paplašināt savas uztveres robežas, kolektīvs eksperimentē ar dažādām skatuves telpas variācijām.

Būtiska "D’Epog" laboratoriskās darbības sastāvdaļa ir aktiermeistarības darbnīcu vadīšana. No 8. līdz 11.maijam kolektīvs viesosies Latvijas Kultūras akadēmijā, kur teātra un laikmetīgās dejas mākslas studentiem būs iespēja apgūt "D’Epog" izstrādātās un praksē izmantotās psihofiziskās teātra treniņa metodes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti