Operetes Jaungada koncertos akcentēs komponista Franča Lehāra daiļradi

Operetes Jaungada koncerti “Franz Lehár +” notiks 18. un 28. decembrī VEF Kultūras pilī un 29. decembrī kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Tajos tiks godināta austroungāru komponista Franča Lehāra daiļrade, atzīmējot viņa 150 gadu jubileju, paziņojumā medijiem informē Operetes teātra pārstāvji.

Neiztrūkstoši šajos koncertos būs arī Štrausu dinastijas komponistu mūzikas hiti, kas svētku laikā ļaus baudīt Vīnes operetes šarmu.

Operetes Jaungada koncertos “Franz Lehár +” piedalīsies solisti Anta Jankovska (Itālija/soprāns), Laura Purena (soprāns), Emīls Kivlenieks (tenors), Nauris Indzeris (baritons) un Operetes orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Koncertu īpašie viesi šoreiz – Raimonds Ozols (vijole) un Laimis Rācenājs (vokāls). Savukārt solistu kustību konsultante-horeogrāfe būs Egija Abaroviča, kas kā dejotāja jau ir piedalījusies Operetes teātra programmās.

Operetes Jaungada koncerts 2018. gadā

Diriģents Atvars Lakstīgala akcentē, ka koncertprogramma būs daudzveidīga: “Skanēs mūzika, ko cilvēki sen iemīļojuši, piemēram, Lehāra Džudītes ārija vai skaistākie dueti no operetēm “Grāfs Luksemburgs” un “Jautrā atraitne”, kur ikviens numurs ir hits, Safijas ārija no Johana Štrausa operetes “Čigānu barons”, Žana Žaka Ofenbaha Olimpijas ārija un daudzas citas melodijas.

Gaidāmi arī šarmanti muzikālie pārsteigumi un skaņdarbi, kas ilgstoši vai pat nekad nav skanējuši Latvijā.” Muzikālā skanējuma krāsainību un vērienīgumu radīs arī orķestris, kas šoreiz atradīsies uz skatuves.

Operetes Jaungada koncerti “Franz Lehár +” būs piemēroti arī ģimenēm ar bērniem skolas vecumā.

Operetes Jaungada koncerts 2018. gadā

Francis Lehārs (1870 - 1948) mūzikas vēsturē ierindojas kā viens no izcilākajiem Jaunās Vīnes skolas pārstāvjiem un operešu komponistiem kopumā. Jau strādājot par diriģentu teātrī “Theater an der Wien” Vīnē, viņš sacerēja operetes, kas uzreiz ieguva pasaules slavu – “Jautrā atraitne”, “Grāfs fon Luksemburgs”, “Ideāla sieva”, “Fraskita”, “Paganīnī”, “Smaidu zeme” un citas. Lehāra daiļrades devums ir 30 operetes, divas operas, poēma balsij ar orķestri, divi vijoļkoncerti, sonātes, marši, valši un kino mūzika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti