Rīta Panorāma

Jauniestudējumā "Plikie un pusplikie"

Rīta Panorāma

Studijā ministru prezidente Laimdota Straujuma.

«Plikie un pusplikie» varone Rīta Panorāmas studijā

Dreģe: Jāpaļaujas uz Hānberga pieredzi un jāļaujas izrādei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Mums ir jāpaļaujas uz izrādes „Plikie un pusplikie” dramaturģiskā materiāla autora Ērika Hānberga pieredzi un jāļaujas izrādes labestīgajam dzīvespriekam, raidījumā „Rīta Panorāma” aicina aktrise Olga Dreģe.

Kā ziņots, Dailes teātra Mazajā zālē 29.janvārī notiks pirmizrāde „Plikie un pusplikie” - smeldzīgi un jautri kukuržņi par cilvēkiem un lopiņiem lauku mainībā. Lugas autors ir Ēriks Hānbergs, jauniestudējuma režisors – Kārlis Auškāps.

Izrādē „Pirmā grēka līcis” satikās Dailes teātra vecākās paaudzes aktieru labākie spēki, kopš tās pirmizrādes 2012.gada janvārī tik ļoti uzrunājot skatītājus, ka 22.janvārī izrāde tika spēlēta jau 100.reizi. Tagad iepazītajiem personāžiem piepulcējušies vēl citi.

Dreģe paļaujas uz Hānberga džentelmeniskumu. Aktrise īpaši izceļ rakstnieka skatījumu uz cilvēku attiecībām.

Es domāju, ka mums ir jāpaļaujas uz Hānberga pieredzi un otrajā sērijā jāļaujas tādam pašam azartam un spēles priekam, lai mēs varētu attēlot to, ko viņš tur ir gribējis mums parādīt,” norāda Olga Dreģe.

Aktrise piekrīt lugas autora domām, ka uz skatuves jāparāda laucinieku labvēlība un „jāuzmundrina skatītājs, lai mums būtu prieks dzīvot, lai mēs neskumtu tik daudz un prastu uz šīm ķibelēm skatīties mazliet ar ironiju”, un aicina skatītājus ļauties izrādes labestīgajam dzīvespriekam.

Izrādes nosaukumā minētie plikie un pusplikie pēc Dreģes domām ir identificējami pēc dvēseles atkailinātības pakāpes.

Kurš līdz galam ir kails savā atklātībā un kurš kaut ko paslēpj, - varbūt tā to varētu tulkot, bet to jautājiet autoram,” smej Dreģe, stāstot par kolorītajiem cilvēkiem, kurus sastop sabiedriskajā transportā.

Lauki mainās tehnoloģiski, sociāli un ētiski. „Līču” ciemata ļaudis dzīvo attālāk no civilizācijas centriem un par dzīvi spriež kā cilvēki, kuriem ir bijis laiks visu pārdomāt. Bet diez vai laukos ir daudz prātīgāki vīrišķi un sievišķi nekā Rīgā. Dzidra un Reinis nu jau gadu dzīvo kopā. Bet izrādās, ka dzīvot ar cilvēku, kuru mīli, ir tikpat grūti, kā mīlēt cilvēku, ar kuru dzīvo, – jebkurā vecumā. Abos ir jaušama neizteiktu pārmetumu lavīna. Kā tad tā?

Izrādē „Plikie un pusplikie” lomas atveidos Venta Vecumniece (Dzidra), Gunārs Placēns (Reinis), Ilze Vazdika (Šarlote), Aivars Siliņš (Andrejs), Lidija Pupure (Trīne), Juris Strenga (Ervīns), Olga Dreģe (Spulga), Leons Krivāns (Žanis), Mirdza Martinsone (Pirmā TV žurnāliste), Akvelīna Līvmane (Otrā TV žurnāliste), kā arī Sarmīte Rubule un Aija Dzērve kā TV vokālais duets.

Līdz ar izrādes režisoru Kārli Auškāpu jauniestudējumu veido scenogrāfs Kristaps Skulte, kostīmu konsultante Ivonna Straume, kustību konsultants Alberts Kivlenieks, muzikālā noformējuma autors Juris Vaivods un gaismu mākslinieks Arnis Odnakišs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti