«Dirty Deal Teatro» pirmizrādi piedzīvos «Porcelāna dūmi»

"Dirty Deal Teatro" 28. un 29. maijā notiks režisores Paulas Prozorovičas iestudējuma “Porcelāna dūmi” pirmizrāde. “Porcelāna dūmi” ir stāsts par trim pieaugušiem cilvēkiem – vienu brāli un divām māsām.

Izrādes varoņi satiekas uz daudzdzīvokļu nama balkona, lai apsveiktu dzimšanas dienā jaunāko māsu, taču īsais kopā būšanas mirklis kļūst par ceļojumu atpakaļ bērnībā.

Izrādes tapšanas laikā izrādes radošā komanda devās ceļojumā atpakaļ uz bērnību. Savējo, bet ar uzdevumu atrast un vēlreiz izdzīvot tos notikumus, kuri aizmirsti, jo apziņa tos ir izslēgusi no atmiņas. Tāpēc, ka nepatīkami, tāpēc, ka tumši vai, vēl joprojām atceroties, liek nosarkt un smieties. Lai gan izrādes izejmateriālu veido izrādes dalībnieku piedzīvotais, izrādes veidošanas gaitā tas pārveidots tā, lai būtu atpazīstams ik vienam un ceļojumos uz savu bērnību kļūtu iespējams arī skatītājam.

Jaunā režisore Paula Prozoroviča savu teātri definē kā jaunu, veselīgu un spriganu, tāpēc mazliet apmulsušu, un lai gan cilvēks ir spējīgs dzīvot bez teātra, teātris kļūst vajadzīgs tad, ja cilvēks nespēj dzīvot viens, ja viņam rodas nepieciešamība caur citu stāstiem piedzīvot pašam sevi.

Izrāde “Porcelāna dūmi” tapusi "Dirty Deal Teatro" izrāžu cikla “Personas kods” ietvaros. Tās ir izrādes kuras pēta cilvēka iekšējo pasauli, un iekšējās pasaules attiecības ar ārpasauli. Par to, kādas izmaiņas veic sevī, lai būtu.

Izrādes radošajā komandā ir režisore Paula Prozoroviča, scenogrāfe Marija Rozīte, dramaturģijas konsultants Jānis Balodis, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, aktieri Inga Tropa, Lauma Balode un Kaspars Aniņš, bet izrādes muzikālo noformējumu rada “Sus Dungo” un Uldis Sniķers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt