Kultūras ziņas

Grupa „Zodiac" atkal uz skatuves

Kultūras ziņas

Veļu dzīres Totaldobžē

Amerikāņu kamerdrāma „Rupucis" JRT

ASV dramaturģijas nedēļu JRT iesāk «Rupucis»

Ar režisora Laura Gundara iestudētās Džeika Džepsona kamerdrāmas „Rupucis" pirmizrādi 31.oktobrī Jaunajā Rīgas teātrī sāksies ASV dramaturģijas nedēļa Latvijā, kuras laikā ar meistardarbnīcu Rīgā viesosies arī pats lugas autors Džeiks Džepsons.

Džeiks Džepsons audzis Vašingtonā, studējis Jeilas Drāmas skolā, strādā par dramaturģijas pasniedzēju un līdzdarbojas "National Geographic" kanālā. Viņa lugas iestudētas ASV (Ņujorkā, Čikāgā, Vašingtonā), Igaunijā un nu arī Latvijā.

"Rupucis" ir stāsts par trīsdesmitgadniekiem - diviem laulātiem pāriem, kurus dzīve izmetusi no komforta zonas.

"Lai cik fiziski tuvu dzīvotu kopā, pēc kāda laika izrādās, ka tas siltums jāmeklē citur," izrādes "Rupucis" tēmu raksturo aktieris Ivars Krasts.

Savukārt Iveta Pole galveno problēmu saskata tajā, ka cilvēki neprot pa īstam viens ar otru runāt, "pateikt, kas pa īstam nodarbina viņu prātus un sirdis".

Lauris Gundars savu tuplānu režiju nodēvējis par skārienjūtīgu izrādi.

„Luga trāpa šeit gluži tukšā dramaturģijas nišā – moderna, globālā tīmeklī auguša un strādājoša, pavisam „normāla" cilvēka pasaulē, kur skārienjūtīgas izrādās esam ne tikai elektroniskas ierīces, bet arī dzīvas būtnes – mūsu vistuvākie cilvēki. Ārēji rimts, bet ikdienas slēpto kaislību pilns stāsts, maksimāls tuvplāns, kas mani allaž fascinē," režisors Lauris Gundars skaidro savu izvēli.

Iestudējumā lomās: Iveta Pole, Inga Alsiņa-Lasmane, Ivars Krasts un Varis Piņķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti