Aprīlī gaidāmais Alvja Hermaņa jauniestudējums – par «čekas maisu» lietu

2. aprīlī Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē pirmizrāde paredzēta šīs sezonas septītajam jauniestudējumam, kas reflektē par “čekas maisu” problemātiku - “Vēstures izpētes komisija”. Izrādes autori ir pats režisors kopā ar izrādē iesaistītiem aktieriem, vēstīts teātra mājaslapā.

Alvis Hermanis par topošo izrādi saka šādi: “Taisīt izrādi par čekas maisu lietu ir diezgan neiespējami, jo tur katra cilvēka gadījums ir pārāk atšķirīgs, un līdz ar to vispārinājumus veikt ir bezjēdzīgi. Par katru no viņiem tad būtu jātaisa atsevišķa izrāde.”

Hermanis akcentē – mēs nekad neuzzināsim daudzu čekas maisos atrasto stāstus. Vai nu tāpēc, ka viņi ir miruši, vai tāpēc, ka daudzos gadījumos tie ir pārāk intīmi un personiski, lai ar tiem dalītos publiski. 

“Gluži tāpat, dažādu iemeslu dēļ, mēs vairs neuzzināsim daudzu čekas ziņotāju upuru stāstus. Publicētajos sarakstos es atradu daudzus desmitus cilvēku, kurus pazinu personīgi.

Un par daudzu no viņiem privāto dzīvi es zinu pietiekami, lai iztēlotos, uz kāda pamata viņi tur nokļuvuši vai tikuši šantažēti. Samest viņus visus vienā kaudzē ir diezgan sātanisks plāns, un ar šo izrādi mēs negribētu tajā piedalīties.

Tāpēc šī izrāde nebūs par Andri Slapiņu, kura vārds ir čekas maisos un kurš, atšķirībā no mums visiem, ir atdevis dzīvību par Latvijas brīvību. Jo novienkāršota vēstures leģenda par tumšajiem un gaišajiem spēkiem būtu gan nepatiesa, gan negodīga.

Šī izrāde būs par to, kā iespējams manipulēt ar cilvēkiem un kā iespējams manipulēt ar vēsturi. Gan toreiz, gan tagad,”

uzsvēris režisors. 

Izrādē piedalās: Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Guna Zariņa, Jevgeņijs Isajevs, Inga Tropa. Režija, telpa: Alvis Hermanis. Kostīmi: Kristīne Jurjāne.
Biļetes uz izrādi “Vēstures izpētes komisija” sāks tirgot 4. februārī. No plkst. 10.00 biļetes varēs iegādāties teātra mājaslapā, bet biļešu kase Miera ielā 58a darbu sāks plkst. 11.00. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti