Rīta Panorāma

Dueta «Viņš un Viņa» facebook live koncerti

Rīta Panorāma

Basketboliste K. Krēsliņa karjeru turpinās Beļģijas komandā «Castors Braine»

Zemessardzes orķestra un kora «Stars» dāvana Latvijas Brīvības svētkos

Zemessardzes orķestris un koris muzikālā video sveic Latvijas brīvības svētkos

Zemessardzes orķestris un Zemessardzes koris “Stars” sagatavojis video sveicienu, kas veltīts Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienai. Video sveiciena pamatā ir jaundarbs “Mēs dzīvojam”, kuram mūziku radījusi komponiste Inga Meijere un par tekstu izvēlēts Leona Brieža dzejolis, medijus informē Zemessardzes pārstāvji.

Dziesmas ierakstā piedalījušies 74 Zemessardzes orķestra un Zemessardzes kora “Stars” mūziķi, ierakstu veicot pa vienam. Video montāžu veicis Zemessardzes orķestra mūziķis un video  mākslinieks Jānis Porietis.

Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis uzsver: “Ar šo dziesmu vēlamies sagādāt prieku brīvības svētkos. Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju lepoties ar mūsu valsti, kā arī apzināties mūsu valsts brīvības vērtību, ienesot svinības ikvienā mājā un ikvienā sirdī, arī svinot attālināti.”

Komponiste un dziesmas ieraksta producente Inga Meijere atklāj: “Šajā ieraksta procesā vissarežģītākais bija tas, ka rezultāts daudz grūtāk paredzams, nekā ja būtu iespēja visiem orķestrantiem un koristiem kopā satikties un pirms ieraksta izmēģināt. Esam ļoti īsā laikā pielāgojušies jauniem apstākļiem, tādējādi arī guvuši jaunu, neatsveramu pieredzi, kas noderēs arī turpmāk. Mūsu radītā dziesma ir arī aicinājums ikvienam novērtēt to, kas mums – visiem Latvijas iedzīvotājiem – ir.”

Dziesmas “Mēs dzīvojam” solisti ir Zemessardzes orķestra mūziķi Luīze Krasta un Jānis Igaunis. Dziesma veltīta arī izcilā dzejnieka Leona Brieža piemiņai, ar kuru Zemessardzes orķestris uzsāka sadarbību, gatavojoties Latvijas armijas simtgades svinībām.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Dziesma “Mēs dzīvojam”

  • Komponiste, ieraksta producente: Inga Meijere.
  • Teksta autors: Leons Briedis.
  • Solisti: Luīze Krasta un Jānis Igaunis.
  • Piedalās: Zemessardzes orķestris un Zemessardzes koris “Stars”.
  • Diriģents, skaņu režisors: Andis Karelis.
  • Video mākslinieks: Jānis Porietis.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti