Top Mārtiņam Freimanim veltīta grāmata un īpašs dziesmu albums

Dziedātājam, dzejniekam un dziesmu autoram Mārtiņam Freimanim 7. februārī būtu apritējuši 40 gadi, taču 2011. gada 27. janvārī viņa dzīvība izdzisa. Šobrīd notiek darbs pie Mārtiņam Freimanim veltītas grāmas un īpaša albuma izdošanas, informē Mārtiņa Freimaņa fonda pārstāvji.

Katru gadu, pieminot Freimani, notiek koncerti un piemiņas pasākumi dažādās Latvijas vietās, arī bērnības dienu pilsētā Aizputē un Liepājā, kur Mārtiņš pavadīja savus jaunības gadus un strādāja par angļu valodas skolotāju Liepājas 1. ģimnāzijā. Tāpēc arī skolas ikgadējais pasākums "Koru kari" šogad tiek veltīts Freimaņa daiļradei. Šobrīd ģimnāzijas jaunieši aktīvi mācās Mārtiņa dziesmas un gatavo priekšnesumus. "Koru kari" notiks 13.aprīlī. Dziesmas skanēs liepājnieka Viļņa Kronberga sagatavotajās apdarēs.

Savukārt Mārtiņa draugu un līdzgaitnieku izveidotais "Mārtiņa Freimaņa fonds", ar kura gādību ierīkota Freimaņa piemiņas vieta Misiņkalna kapos Aizputē, sarīkoti vērienīgi dziedātāja piemiņas koncerti "Arēnā Rīga", ar kuru palīdzību sniegts būtisks atbalsts bērniem ar invaliditāti, dzīvnieku patversmēm un talantīgiem jaunajiem mūziķiem, izdota dzejas grāmata, uzņemta un izdota dokumentālā filma, piemiņas CD un DVD, organizēti labdarības koncerti un veiktas daudzas cita veida aktivitātes, šogad strādā, lai sadarbībā ar muzikoloģi Daigu Mazvērsīti sagatavotu grāmatu par Mārtiņu.

Tieši Daiga Mazvērsīte bija viena no pirmajiem radio cilvēkiem, kas 1998.gadā novērtēja grupas "Tumsa" pirmo ierakstus un jau tolaik savos raidījumos atskaņoja "Tumsas" pirmos ierakstus un preses apskatos rakstīja atzinīgus vārdus par Freimaņa un viņa līdzgaitnieku veikumu. Tas bija laiks, kad vairāki citi mediji un radiostacijas uz Freimaņa daiļradi skatījās vēl ļoti skeptiski. Lai topošā grāmata būtu pilnīgs stāsts un aptvertu visas dziedātāja dzīves līkločus, grāmatas veidotāji aicina atsaukties tos Mārtiņa draugus un paziņas, kuriem ir kāds īpašs stāsts, kurš vēl nav ticis izstāstīts, kļūt par grāmatas līdzveidotājiem, šos stāstus nosūtot fondam uz e-pasta adresi [email protected].

Grāmatu plānots izdot vēl šī gada novembrī Mārtiņos.

Paralēli grāmatas gatavošanai Freimaņa fonds sadarbībā ar "Izdevniecība MicRec" uzsācis vērienīgu darbu pie Mārtiņa Freimaņa dziesmu veltījuma albuma.

Izdevēji un fonds plāno uzrunāt Latvijas pazīstamākos populārās mūzikas izpildītājus ar aicinājumu ieskaņot savā versijā kādu no Freimaņa dziesmām, kuru viņš savulaik rakstījis grupām "Tumsa", "Putnu balle", "F.L.Y." vai arī kādam individuālajam izpildītājiem, starp kuriem ir Valters Frīdenbergs, Kārlis Būmeisters, Lauris Reiniks un daudzi, daudzi citi. Pirmā uz aicinājumu jau atsaukusies grupa "Labvēlīgais tips", kas plāno ieskaņot dziesmu "Bums", kura bija iekļauta grupas pašā pirmajā studijas albumā "Putni", kurš nāca klajā 1998.gadā.

Taču, apzinoties to, ka Mārtiņam vienmēr ir bijis svarīgi sadarboties ar jaunajiem izpildītājiem, veltījuma albuma veidotāji dos iespēju albumā, konkursa kārtā iekļūt arī trīs labākajiem jaunajiem izpildītājiem, kuri pieteiksies un atsūtīs savu dziesmas demo versiju kādai no Freimaņa dziesmām. Demo ierakstus lūdz sūtīt uz e-pasta adresi [email protected] līdz 2017.gada 1.jūnijam.

Trīs labākos izvēlēsies fonda izveidotā ekspertu žūrija un tiem tiks segtas dziesmas ieraksta izmaksas, bet pašas dziesmas tiks iekļautas topošajā albumā. Papildu informācija un konkursa nolikums drīzumā tiks publicēts fonda mājaslapā mff.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti