Slovēņu avangarda grupa «Laibach» koncertēs festivālā «Laba daba»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Laba daba” paziņo pirmos māksliniekus – konceptuāli avangardiskā slovēņu grupa “Laibach”. Festivālā “Laibach” uzstāsies, interpretējot slavenās 1965. gada kino filmas “Mūzikas skaņas” skaņu celiņu jeb muzikālo programmu, ar kuru var iepazīties jaunākajā grupas albumā “The Sound of Music”, informēja festivāla organizatori.  

Jaunais ieraksts un koncertprogramma kārtējo reizi apliecina – katrs “Laibach” albums un koncerts ir unikāls vēsturiskās manifestācijas piedzīvojums. 

“Laibach” ir pirmā rietumu roka grupa, kura uzstājusies Ziemeļkorejā, un tas notika 2015. gadā, Phenjanā. Par šo notikumu tika uzņemta dokumentālā filma "Atbrīvošanas diena"  – “VFS Films” piedāvātā Latvijas, Norvēģijas, Ziemeļkorejas un Slovēnijas muzikāla dokumentālā filma, kuras režisori ir Mortens Traviks un Uģis Olte. 

Filma izrādīta daudzās pasaules valstīs un plaukusi laurus kinofestivālos, tajā skaitā 2017. gadā iegūstot arī četras “Lielā Kristapa” balvas.  Pateicoties šim koncerta ceļojumam Ziemeļkorejā, “Laibach” radīja arī aktuālo albumu “The Sound of Music”. 

Dokumentālā filma "Atbrīvošanas diena" iekļauta šī gada festivāla “Laba daba” kino programmā, kas viennozīmīgi paspilgtinās “Laibach” mūziķu klātesamību un priekšnesumu festivālā. 

“Laibach” joprojām ir starptautiski visaugstāk novērtētā rokgrupa, kas radusies kādā no bijušajām komunistiskā režīma valstīm Eiropā. Grupa jau tuvojas 40 gadu slieksnim, taču tās nerimstošais novatorisms ļāvis būt visu laiku avangardā, neatkāpjoties no savām izpausmēm, pārliecības un oriģināli industriālā skanējuma. 

Izdoti vairāk nekā 20 albumi, tādi kā “Opus Day”, “NATO”, “Jesus Christ Superstars”,  “Anthems”, “Also Sprach Zarathustra”.  

“Laibach” iedvesmojusi daudz muzikālo grupu, piemēram, “Rammstein”, “Nine Inch Nails”, “Ministry”, “Die Krupps”, “KMFDM” u.c. Jāatzīmē arī tas, ka “Laibach” jau kopš saviem pirmsākumiem tiek uzskatīta par sava veida disidentiem un pastāvošās varas kritiķiem, pateicoties viņiem, arī radās respektablā slovēņu mākslas kustība “Neue Slowenische Kunst”.  

Latvijā grupa viesojusies jau trīs reizes,  katru reizi prezentējot kādu jaunu programmu. Pirmo reizi - pēc Radio “Naba” uzaicinājuma - “Laibach” koncertēja Rīgā 2011. gadā. Koncerts notika Latvijas Universitātē Lielajā aulā, un šis koncerts tiek uzskatīts par visu laiku skaļāko koncertu, kas noticis Latvijas Universitātes Lielajā aulā. 

Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Laba daba” norisināsies no 2. līdz 4. augustam Līgatnes pagastā, “Ratniekos”. Festivāla programmu veidos plaša muzikālā programma, dejas un netradicionālā teātra programma, radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, performances un vides objekti. Biļetes jau ir pārdošanā, tuvojoties festivālam tās kļūs dārgākas. Papildu informācija festivāla mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti