«Saucu es tautu». Sagaidot Lietuvas valsts simtgadi

Kamēr Latvija vēl tikai gatavojas savai simtgadei, jau šo piektdien savu simto dzimšanas dienu svin mūsu kaimiņvalsts Lietuva, bet vēl pēc nedēļas – Igaunija. Sveicot kaimiņus jubilejās, turpmākās divas nedēļas šajā laikā dzirdēsim mūziku, kas Latvijas Radio citkārt faktiski neskan.

"Saucu es tautu"Dzejnieks Bernards Brazdžonis/mūzikas autors Gintauts Abarijs
  Jums sveicienus sūta muzikoloģe Jūrate Katinaite no Lietuvas Radio "Klasika"; viņai Latvijas Radio lūdza izvēlēties piecas dziesmas, kurām līdzi dzied teju ikviens lietuvietis. Kā otro viņas izlasē otrdien, 13.februārī, dzirdēsim dziesmu "Šaukiu aš tautą" jeb "Saucu es tautu".

   

  Kā raksta Katinaite, šī ir viena no populārākajām lietuviešu dziesmām dziesmotās revolūcijas laikā, kas tika sacerēta 1989.gadā un ko izpildīja populārais lietuviešu aktieris un bards Vītauts Kernagis (Vytautas Kernagis (1951–2008)).

  Šīs dziesmas vārdus 1941.gadā sarakstīja lietuviešu dzejnieks Bernards Brazdžonis (Bernardas Brazdžionis (1907–2002)), kurš vēlāk emigrēja uz ASV, bet mūzikas autors ir Gintauts Abarijs (Gintautas Abarius (1959–2010)).

   

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Mūzika
  Kultūra
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti